Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Víte, že i hezké a příjemné bydlení může po čase začít nudit? Je totiž pořád stejné, netepou v něm vibrace, které potřebujeme k tomu, abychom nabrali novou životní energii. Přitom by stačilo docela málo, vnést do něj prvky originality. A přesně tohle umí bydlení ve stylu avantgardy.

Avantgardní styl vznikl na začátku minulého století a představoval jakési vyústění vzdoru vůči tradiční kultuře. Dá se říci, že představuje všechno, co by si zastánce konzervativního přístupu dokázal představit tak maximálně ve snu, a to hodně divokém.

O čem to vlastně je

Jedním ze základních poznávacích znamení avantgardního stylu jsou geometrické tvary – koule, krychle, kruhy, obdélníky, čtverce. Chybí zdobnost a okázalost. Z materiálů hraje prim přiznaný beton, cihly, plast, nerez, různé dráty, ale také laminát, linoleum apod. Bude vás bavit i díky paletě jasně výrazných barev, jako je červená, oranžová, žlutá, bordó, v leckdy kontrastních a zajímavých kombinacích.

Dobrý základ

Abyste se mohli při tvorbě tohoto stylu takzvaně odpíchnout, potřebujete dobrý základ. Ten vám poskytne vhodná podlaha v nadčasových dekorech. Vybírejte spíš neutrální odstíny, které umožní pozdější kombinaci s atypickými doplňky. Řešení přiznaného betonu či cihel na stěnách není vždy možné. Dobře ale poslouží obklady v imitaci kamene, co by doplněk k výmalbě v základových barvách jako je bílá, smetanová, oříšková apod. A pokud trváte na betonu, existují obklady a dlažby, které věrně imitují betonovou stěrku, například Argento.

Vybavení

Avantgardní nábytek a ostatní vybavení je vysoce funkční, i když to tak možná na první pohled nevypadá. Zde se projevuje již zmíněný smysl pro geometrii a kombinace zdánlivě k sobě neladících materiálů, například plastu se dřevem, kamene se sklem a podobně. Jeho účelem není šokovat, ale ukazovat možnosti, že to jde i jinak. Typickým příkladem avantgardního vybavení jsou koupelnové vany stojící v prostoru, umývadla na desce ve tvaru čtverce, obdélníku, anebo taková, která připomínají spíš kulatou mísu, což podtrhuje i materiál, například kamenina. Podívejte se na kamenné umyvadlo Rotondo.

A nezapomeňte

Tento styl nemá rád zdobné prvky, takže pokud toužíte po dekoracích, pořizujte si jenom velké, jednoduché a především v množství více než malém. Vsaďte i na světlo, tam, kde to nejde přírodní cestou, jako třeba v případě již zmíněné koupelny, pořiďte si ať už samostatná světla nebo doplňky.

Autor: Lucie Hildová


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.