Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Volný překlad východního učení Feng Shui zní Vítr-Voda. Zabývá se pozitivní energií Qi (chi/Čchi/či), která je vlastní lidem stejně jako zvířatům, rostlinám, ale i neživým předmětům, a má každým prostorem volně plynout.

Učení vychází z faktu, že na Zemi existuje pět navzájem se ovlivňujících elementů - oheň, země, dřevo, kov a voda, a jestliže jsou v rovnováze, pak je i náš život harmonický. Jak využít tohoto učení při zařizování bytu nebo domu?

Pocit bezpečí

Důležitá je už volba podlahy, která by měla vzbuzovat pocit bezpečí a jistoty, což zaručí barva země (element země). Jde vlastně o to mít pevnou půdu pod nohama. Optimální tvarem je čtverec, takže se hodí např. keramická dlažba Terra. Stabilitu a pohodu vyvolají i obklady. Pozor ale na agresivní kontrasty, které v nás naopak vzbudí zmatek.

Jednotlivé místnosti

Pokud do koupelny použijete zemitou barvu na podlahu a světlé tóny na zdi, pocítíte uvolnění. Všechny prvky, ale i textilie a třeba kartáček na zuby, by se zde měly nacházet ve svislé poloze, takže použijte raději vertikální bordury. Koupelna a toaleta (element vody) by měla být vždy zavřená, protože odpadem naše energie odchází.

Kuchyně je podle Feng Shui dynamickou místností (element ohně), často opravdu s otevřeným ohněm,  takže obklady v ní by měly být v teplých barvách. Mezi ně patří bordó, krémová, starorůžová. A na stěny jídelny se doporučují barvy v odstínech žluté či červené, které podporují chuť k jídlu. Naopak barva bílá, šedá, stříbrná (element kovu) je vhodná pouze pro lidi, kteří tento element potřebují k vytvoření osobní harmonie.

V ložnici trávíme při spánku nejvíce hodin ze dne, a abychom si opravdu kvalitně odpočinuli, měla by být vybavena přírodními materiály (element dřevo), lze použít i imitaci dřeva Soleras třeba na obložení stěn.

Autor: Eva Pavlatová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.