Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Ne všichni jsme majitelé velké koupelny. Ani malá koupelna však nemusí působit stísněně a dá se zařídit tak, aby se do ní vešlo vše potřebné. Na co tedy při zařizování musíte myslet nejvíce?
Než se pustíte do výběru nábytku a doplňků, je dobré mít na paměti, že v koupelně musí zůstat dostatek prostoru na vylézání z vany, čištění zubů, popř. používání pračky. Na všechny tyto nezbytné činnosti byste měli mít tolik místa, aby nehrozilo, že si ublížíte.

Vana nebo sprcha?

Méně prostoru samozřejmě zabere sprchový kout, který je praktičtější i pro starší jedince. Pokud ale patříte k těm, kteří si nedovedou představit alespoň občasný relax s knížkou ve vaně, nebo máte malé děti, nabízí se vana se sprchovou zástěnou. Vedle té klasické můžete zvolit tzv. pneumatickou vanovou zástěnou, kterou můžete vysunout až o 28 cm nebo sklopit ke zdi nad nástěnnou baterii. Vybírat můžete modely od výrobce Polysan.

Vhodné zařízení

Nejste-li početná rodina, ve které se ráno na koupelnu stojí řada, může být řešením také propojení odděleného wc s koupelnou, díky kterému vytěžíte další metry navíc.
Při výběru koupelnového vybavení nikdy nešlápnete vedle, když se budete držet jednotného stylu. Chcete hranatou vanu, jako třeba DOMINO? Pak si pořiďte i ostatní sanitu v tomto tvaru. Vybavení se tak nebude stylově přebíjet a lákat k tomu, že se postupně stejně budete snažit vše sladit.

Malé velké kompromisy

V malých prostorách se nabízí prostor pro kompromisy. Že vám pračka zabírá příliš mnoho místa? Najděte jí v bytě jiné místo. Co takhle kuchyň, nebo předsíň? Ženy mají sice tendenci líčit se ráno u zrcadla v koupelně, ale s malým prostorem je lepší hned od začátku vymezit pro tuto činnost toaletní stolek v ložnici nebo v předsíni. V opačném případě hrozí, že se vám v koupelně pod nohama budou povalovat košíky nebo krabičky s kosmetikou, krémy a laky na vlasy.

Chytré světlo

Správné světlo je v malé koupelně jedna z nejdůležitějších věcí. Jedno centrální osvětlení v místnosti totiž rozhodně nestačí. Snažte se umístit dostatek světel po celé místnosti. Do malých prostorů se hodí například světla bodová, prostor se tak opticky nafoukne. Ideální do koupelny je teplé bílé světlo. Vhodné jsou také voděodolné LED pásky, kterými můžete podsvítit umyvadlo,nábytek či zrcadlo, například Gemini. Právě zrcadla prostor také opticky zvětšují. Pokud na ně není místo na stěně, svůj účel splní i na zrcadlové skříňce s úložným prostorem.

Optické hrátky s dlažbou

Nemalou roli při hospodaření s malým prostorem hraje i výběr obkladů a dlažby. Sladěním barvy vany a dlažby docílíte optického prodloužení prostoru. Svisle položené dlaždice na stěnách prostoru pro změnu opticky přidá na výšce. Vhodné jsou velké dlaždice na obkladech, zatímco podlaze bude slušet kalibrovaná dlažba, která má úzké spáry a opticky vytváří větší plochu.

Autor: Mariana Grušová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.