Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Je krásná, dobře se uplatní v každém interiéru a vydrží celou věčnost. Řeč je o keramické dlažbě, kterou si můžete dopřát také ve větších rozměrech.
Keramická dlažba nabízí celou řadu výhod. Velice snadno se udržuje v čistotě, nabízí neskutečnou škálu dekorů a také jde o nejlepší volbu krytiny ve spojitosti s podlahovým topením.

Pestrá nabídka

Dříve se vyráběly hlavně dlaždice 15 x 15 cm a dodnes jsou běžně k mání zhruba dvojnásobné velikosti. Ale to by bylo málo, abyste si mohli skutečně vybrat, proto je nabídka rozměrů stejně pestrá jako samotné vzory. Mezi ně patří rovněž velké formáty, za něž se považují už dlaždice 30 x 60 či 60 x 60 cm, které najdete například v sérii Daisen výrobce KERAMA MARAZZI. Neméně efektně však bude vypadat také dlažba 50 x 100 cm, k vidění třeba v sérii Argento, nebo bohatá série Interno od výrobce ABK v rozměrech od 30 x 60, 60 x 60 až po 60 x 120 cm.
V sortimentu Keramiky Soukup byste našli i skutečně obří rozměry, až 100 x 300 cm a více. Ale ty už nelze považovat za běžné. Specialistou na tyto obří formáty je například výrobce keramiky Ariostea.

V čem jsou výhodné

Velkoformátová dlažba je krásná napohled a dá se pěkně kombinovat se stále populárními mozaikami. Ovšem nejde jen o design. Díky větším rozměrům se používá menší množství spár, což oceníte z pohledu údržby. A půjde-li o dlažbu rektifikovanou (kalibrovanou) se zabroušenými hranami, pak může být spára velice úzká, zhruba 2 milimetry. Což platí také pro sérii Agora imitující beton.
Další nezanedbatelnou výhodou je fakt, že větší rozměry dlažby dokážou opticky rozšířit prostor, což se cení nejen v malých bytech. A je jedno, zda uvažujete o podlaze v chodbě, koupelně, kuchyni nebo třeba v obýváku.

Vždycky se k vám vejde

S pokládkou se začíná od středu místnosti, aby na jejích okrajích nevznikaly různě velké plochy. A když dlažba přesně nevychází? Nevadí, dá se zakrátit na požadovaný rozměr řezačkou na obklady a dlažbu, kterou si lze zapůjčit. Předem se jen poraďte, jak s ní správně zacházet, abyste byli s výsledkem maximálně spokojení. Anebo si tuto službu objednejte u profesionálů.

Autor: Věra Rýzová


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.