Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Kuchyň je jako výrobní linka v továrně. Probíhá v ní výrobní proces a je vybavena spoustou přístrojů. Jestliže se chcete pustit do její rekonstrukce, je dobré respektovat určitá pravidla.

Někdo v kuchyni připravuje jenom jednoduchá jídla a častěji využívá mikrovlnku než sporák. Její vybavení bude tedy moderní a minimalistické. Jiný naopak vášnivě rád vaří, je obklopen přístroji a potřebuje velkou skříň na potraviny, pracovní desku odolnou proti oděru a kvalitní osvětlení. I stěna za kuchyňskou linkou by měla být odolná a lehce se udržovat, což je dobré mít na paměti při volbě obkladů. Podlahu v obou případech pořiďte z neklouzavého materiálu.

Než začneme

Nejprve je nutné si rozmyslet, co od rekonstrukce očekáváte, jak moc chcete zasáhnout do dispozice bytu či domu a jakou investici chcete do rekonstrukce vložit, jak radí ing. arch. Martin Hlaváček z pražského studia Hlaváček a Partner, s.r.o. „Jakmile budete znát dispoziční úpravy, je vhodné se zamyslet nad cílovým rozmístěním nábytku, aby se do návrhu mohly vhodně umístit koncové prvky, tedy vývody elektro a zdravotní techniky, a nebyli jste po rekonstrukci nepříjemně zaskočeni právě jejich nevhodným umístěním a tedy jejich nefunkčností,“ dodává.

Co nepodcenit?

Pracovní sekce by měly být řazeny tak, aby na sebe vše logicky navazovalo podle principu „vzít, umýt, nakrájet, uvařit“, lhostejno, zda plánujete kuchyň řešenou do tvaru písmene L, U, nebo I doplněnou třeba ostrůvkem, barovým pultem či výklenkem.
„Důležité je informovat se o nových trendech, technologiích a o nových směrech a možnostech v těchto pro domácnost tak důležitých centrech dění, jako je kuchyň a třeba koupelna. Doporučuji inspiraci v časopisech či spolupráci s odborníky,“ upozorňuje Martin Hlaváček. „Nesmí se podcenit ani barevnost a možnosti různých materiálových řešení. Z mého pohledu je nejlepší si nechat vypracovat několik variant návrhu. S ohledem na praktičnost a na osobní vkus si poté vybrat tu správnou variantu.“

Autor: Eva Pavlatová


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.