Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Barvy ovlivňují naši psychiku, dokáží vzbudit pocit chladu nebo tepla, zároveň umí opticky klamat v interiéru – místnost zvětšit, zmenšit. Jak tedy zacházet se zářivými barvami léta?

Výběr barev k oživení interiéru můžeme podřídit pravidlům módy a trendům, stejně jako prostředí a jiným preferencím. Neutrální barvy - odstíny bílé, smetanové, béžové, stříbrné, šedé či hnědé - lze dokonale kombinovat s ostatními barvami.

Letní záře

Mezi letní barvy řadíme jásavé odstíny, které připomínají přírodu - žlutá (slunce), oranžová (pomeranč), červená (maliny, rybíz), zelená (tráva, jehličí, olivy), modrá (voda, švestka). Je příjemné mít pod nohami barvu země, dřeva či kamene, neboť to v nás vyvolává pocit stability. Naopak strop by měl být světlý – bílý, modrý, čímž poskytuje pocit vzdušnosti jako obloha.

Co nám říkají letní barvy?

• žlutá – životní energie, velmi aktivní, odežene vše negativní. Každou místnost prosvětlí a odborníci radí využít ji na severní chladné stěny, které pocitově prohřeje. Vhodná je do dětského interiéru, ideální v kombinaci s modrou a hnědou.
• oranžová – má ohromnou energii, posiluje myšlení a aktivitu, vyvolává optimistickou náladu. Je vhodné ji použít v kuchyni a jídelně, kde podpoří chuť k jídlu a posílí zažívání.
• červená – symbol života (krev, oheň), je velice silná, dodává odvahu, zvyšuje temperament a vitalitu. Designéři s ní zacházejí opatrně, protože je někdy schopna u citlivých jedinců vyvolávat vztek a zuřivost. Je spojená i se sexuální aktivitou, takže může mít dvojí efekt v ložnici (podpoří vášeň/ruší klidný spánek).
• modrá – vzbuzuje pocit klidu, podporuje soustředění, opticky zvětšuje prostor
• zelená – navozuje pocit uvolnění, svobody, zlepšuje koncentraci a paměť. Odborníci varují před použitím v kuchyni, neboť její odraz na jídle může vyvolat dojem, že jsou pokrmy zkažené.

Autor: Eva Pavlatová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.