Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Zlatá barva dodá luxusní nádech jakékoliv místnosti. I v malém množství tato vznešená barva prostor výrazně rozzáří. Je považována za slavnostní, to však neznamená, že ji musíme využít jen o svátcích. Už staří Egypťané si zlatem zdobili obydlí, přičemž největší slávu zažilo zlato v období baroka. Od té doby trochu na popularitě kleslo, ale dnes se zase těší velké oblibě.

Jak na zlato v koupelně

Zatímco stříbrná má v koupelnách své stálé místo, zlatá až tak obvyklá není, to se ale v posledních letech změnilo. V koupelně se hodí na spotřebiče, baterie, obklady, dlažbu i doplňky. Nejlépe vyniká na menších plochách a v kombinaci s neutrálními barvami nebo sytě černou. Nemusíte se bát toho, že by zlatá opticky zmenšovala prostor malých koupelen, je tomu právě naopak. Prostor bez oken se přirozeně rozzáří.

Zlatá podlaha a stěny

Výhodou zlata je jeho přirozený lesk, bude se tak pěkně vyjímat v kombinaci s matnými materiály. Obklady stěn budou ve zlaté vypadat výborně zejména mozaikové, chcete-li něco decentnějšího, tak sáhněte například po imitaci mramoru se zlatými prvky. Pokud se nebojíte výraznějšího zdobení, nebojte se zkusit luxusní velkoformátovou dlažbu se vzorem zlatých květů ze série Onix. Zlatá se hodí také k baroknímu a americkému glamour stylu.

Správné doplňky

Koupelnový nábytek volte tak, aby ladil se zlatou dlažbou a bateriemi. Nic nezkazíte klasickou černou a bílou, nebo tmavě šedou či mátovou a odstínem champagne. Pokud jste zlatem šetřili na sanitě, bateriích a obkladech, můžete se naopak odvázat při výběru doplňků. Co takhle oživit koupelnu zlatým rámem zrcadla, zlatou sadou na hygienu nebo ručníky?

Autor: Mariana Grušová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.