Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Nová doba si žádá nové věci, nový byt si žádá nové moderní vybavení. Nebo ne?

Žijeme v době přehlcené technologickými novinkami a moderními věcmi, není proto divu, že se lidé neustále snaží hledat originalitu jinde. Mnozí se proto ohlíží zpět do let našeho dětství, či dokonce do dob našich babiček a prababiček. Vysněný styl tak nachází v dobách minulých a v kráse i eleganci starého nábytku. Zkombinovat starý styl s moderním může být ale leckdy pořádná výzva. Pojďme se tedy podívat, jak se při zařizování interiéru dají využít prvky vintage tak, aby byl váš domov nejen osobitý, ale i útulný.

A co si vlastně představit pod pojmem vintage? Mnozí si jej často pletou s retrem, ale pod tímto stylem bydlení se povětšinou rozumí předměty pocházející z doby mezi 20. a 60. léty minulého století. Ty můžeme docela jednoduše najít například na babiččině půdě. Máte rádi bleší trhy? Právě tam mnohdy najdete ukryté poklady a vhodné doplňky k tomuto stylu! A po čem konkrétně byste měly pátrat? Prakticky po čemkoli od starého porcelánového talíře, který si můžete pověsit na zeď do obýváku, až po starou drátkovanou lucerničku, která se po vyčištění bude dokonale vyjímat v zeleni vaší zahrady. Při kombinaci vintage a moderny se fantazii opravdu meze nekladou.

Vintage není vetešnictví

Zásadní pravidlo, kterým se musíme při zařizování vintage interiéru řídit je to, že „všeho moc škodí“ a méně je někdy více. Starobyle vypadající věci mají sice tajuplný nádech a velké kouzlo, ovšem když to s nimi přeženete, může se z vašeho bytu snadno stát vetešnictví.
Zařízení interiéru však vyžaduje mnohem více, než pár starých dekorativních doplňků. Také je nutné postarat se o funkčnost celého bytu. I na toto dnešní výrobci mysleli a na trhu tedy existuje mnoho řad nábytku a sanity, které vaši vintage domácnost vhodně doplní. Interiér můžete například ozvláštnit barevnou dlažbou série DECO. Ta váš domov oživí a v kombinaci s bílou nebo černou barvou mu dodá šmrnc. Ovšem ani s barevností by se to nemělo přehánět. Krásným příkladem toho, že i matně bílá barva a geometrické tvary mají své kouzlo, je koupelnová sada ze série DECO značky KS LINE, která jako by se inspirovala funkcionalismem 20. a 30. let.

(red)


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.