Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

V posledních letech se koupelna posunula od užitečné ,,Popelky“ k relaxačnímu prostoru. K tomu, aby se tak dělo i ve skutečnosti, je důležitým předpokladem vhodné vybavení, které umocňuje příjemnou atmosféru. Kromě sanitární keramiky tak věnujte pečlivou pozornost i koupelnovému nábytku.

 Při zařizování koupelny nezapomeňte brát v potaz také údržbu. Praktický je nábytek na nožkách, anebo závěsný. V jednom i druhém případě se dá pod nimi snadno vytírat, závěsný nábytek je navíc vhodný do malé koupelny, protože nezahltí prostor. Vyhněte se nábytku na soklech, které mohou v koupelně snadno přijít do kontaktu s vodou.

Základní skříňky

Pokud se rozhodnete pro klasickou horní zrcadlovou skříňku, lidově zvanou galérka, vybírejte takovou, která bude mít nejenom vnější, ale i vnitřní osvětlení, abyste měli přehled o jejím obsahu. Co se týká velikosti, řiďte se šířkou umývadla nebo skříňky pod ní. V případě, že zvolíte pouze zrcadlo, dobře zvažte, zda vám bude stačit samostatné či s poličkou pro různé hygienické nebo zkrášlující potřeby.
Spodní skříňky se dají pořídit v setu, to znamená, že v sobě mají již zabudované umývadlo. Prodávají se i samostatné skříňky, zde je ale třeba velmi pečlivě měřit, aby pasovaly s již osazeným umývadlem.

Ostatní nábytkové vybavení

Jaký další koupelnový nábytek budete pořizovat, pochopitelně záleží na velikosti koupelny. Ta udává i hloubku nábytku, která ve standardním provedení měří 45 – 50 cm. Koupelnové skříňky se vyrábějí buď s dvířky a přihrádkami, anebo se zásuvkami, jež jsou standardně opatřeny pojezdy pro ztlumení nárazu.

Pozor na materiál

Základním předpokladem je, že koupelnový nábytek by měl být odolný vůči vlhku. Nejpoužívanější jsou MDF desky s několika vrstvami laku, které brání pronikání vlhkosti do vlastního materiálu. MDF desky se upravují foliováním, jenž umožňuje širokou nabídku různých dekorů. Velmi pěkně pak vypadají například varianty v dřevodekoru. Ty jsou od klasického dřeva mnohdy k nerozeznání a navíc daleko vhodnější pro takto zátěžový prostor. Kromě materiálu koupelnových skříněk je třeba dát pozor i na kování. To musí odolávat nejenom vlhkosti, ale i změně teplot. Pokud dáváte přednost pohledově čistému designu bez zdánlivě rušivých prvků, bude vám vyhovovat praktické řešení automatického otevírání a zavírání zásuvek pouhým dotekem.

Autor: Lucie Hildová


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.