Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Když se řekne kobercová dlažba, mnozí z nás si představí dlaždici, jejíž povrch pokrývá typický, měkký, kobercovitý materiál. Nenechte se ovšem zmást. Tentokrát je řeč o poněkud jiném typu obkladu, který v sobě kombinuje kouzlo koberce i typické keramické dlaždice. Jedná se o specifický druh pokrytí nazvaný „kobercová dlažba“, jehož design je navržen tak, aby evokoval design klasických koberců. Ve skutečnosti se ale jedná o klasický, omyvatelný, keramický materiál.

Patříte-li mezi praktické jedince, pak se možná sami sebe ptáte, jaké výhody vám tento typ obkladu může přinést. Kromě již zmíněné omyvatelnosti, je nutné vypíchnout také vysoce rozmanité možnosti využití. Dlaždice tohoto stylu nemusíte pokládat pouze na zem. Když je vhodně zkombinujete s ostatními prvky interiéru, můžete dlaždicemi obložit stejně tak dobře i zdi.

K nejznámějším výrobcům kobercových obkladů patří společnost Aparici, která přišla se svou originální a nadčasovou sérií dlaždic Carpet. Vzor dlaždic ze série Carpet může mnohým připomínat vzor koberce či staré tapety. Při pohledu na tuto kolekci na vás dýchne kouzlo vintage designu a zcela vás pohltí. Dokonale vám tento design dlaždic bude sedět, patříte-li k jedincům, kteří kolem sebe neradi hromadí zbytečnosti, ale zároveň jim není příjemné nacházet se v interiéru, jenž působí opuštěně. Právě tyto dlaždice totiž mohou být oním doplňkem, který udělá pomyslnou tečku za vaší snahou vytvořit ze svého domu či bytu útulné a stylové bydlení.

Na trhu se ale samozřejmě nachází mnohem více druhů dlaždic, které na první pohled vypadají jako tkanina. Rozpoznáte je jednoduše – nebude vám stačit se na ně dívat. Budete cítit nutkavou potřebu si na ně také sáhnout a přesvědčit se, že se skutečně jedná o keramiku. Konkrétním příkladem pak může být vkusná kolekce Papier od firmy ABK, která nabízí například dlaždice s motivem romantických květin, či dlaždice s anglickými nápisy. V sérii Papier si však vyberou i ti, kteří dávají přednost čistším vzorům bez výrazných fragmentů.

Autor: Eva Dömeny


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.