Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Uvažujete nad změnami v interiéru, anebo přemýšlíte nad tím, že by váš dům potřeboval novou fasádu nebo terasu? Ať už řešíte jedno či druhé, odpověď se dá najít například s pomocí imitace kamene...

O co jde

Jak už název napovídá, jedná se například o kopie přírodního lomového kamene, které se prodávají jako obklad a dlažba. Vyrábějí se například ze směsi sádry nebo betonu, do kterých se přimíchává jemná kamenná drť, nebo běžné keramiky, která je vhodná do interiéru a exteriéru. Oproti klasickému mají imitace kamene řadu výhod. Významným faktorem je nižší pořizovací cena, která, kromě jiného, vychází i ze snadnější výroby než je lámání a zpracovávání přírodního kamene. Obklady z umělého kamene jsou pochopitelně i lehčí než přírodní kameny, takže jsou velmi dobře aplikovatelné na zeď či fasádu a jsou méně nasákavé. Díky svému zpracování nabízejí širokou škálu barev a struktur, na které si jen vzpomenete.

Kam s ním

Tento pohledový materiál můžeme rozdělit na interiérový nebo exteriérový. Tím je dáno jeho určení. Z venkovního pohledu se často vyskytuje jako obložení soklu domu, efektně vypadá například na části fasády. Najdete ho i v zahradě, kde se může vyjímat na opěrné zídce a je to ideální materiál pro obložení nejenom venkovního ale i vnitřního krbu. Kromě toho má své místo také v interiéru, na stěně, případně její části. Imitací kamene se často obkládají různé niky, vstupy do budov apod. Pokud hledáte zajímavý designový prvek, imitace kamene představuje originální řešení. Aby byl výsledný efekt dokonalý, je třeba zajistit kvalitní montáž jednotlivých obkladových prvků a použití lepidel vhodných pro exteriér či interiér.

A ještě na jedno použití nesmíme zapomenout. Umělý kámen je totiž skvělým materiálem na podlahy. Jeho hlavní výhodou je nízká nasákavost, odolnost proti mechanickému nárazu, neublíží mu ani různé chemické sloučeniny, dobře odolává vysokým teplotám. V případě, že se rozhodnete pro venkovní použití, pohlídejte si, aby byl rovněž mrazuvzdorný. Výborným příkladem jsou nové 2cm dlažby od formátu 60x60 a výše. Výborně se hodí na terasy, chodníky, garáže či třeba na balkony... Pokládka tohoto materiálu je variabilní – lepení jako běžné dlaždice, položení do štěrku nebo písku, nebo na terče (podmínkou je rovný podklad).

Jak se o něj starat

I když to nejspíš na první pohled tak nevypadá, imitace kamene nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Jestliže si ho pořídíte domů, bude vám na běžný úklid stačit voda a mycí prostředky. Venkovní obklady schodiště, soklu domu apod., na kterých nechalo bláto po zimě stopy, snadno vyčistíte vysokotlakou myčkou.

Autor: Lucie Hildová


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.