Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Rádi se vracíte do minulosti a vzpomínáte, jak váš byt vypadal v „šedesátkách“ nebo i v „osmdesátkách“?

Nebo jste sice tuto dobu ještě nezažili, ale přitahují vás tehdejší syté barvy a někdy až kosmické prvky nejen v interiérech? Rádi byste si připomněli dobu, kdy byly reklamní plakáty téměř uměním, měly nápad a vtip? Pak by právě váš domov mohl být místem, kde si zmiňované retro užijete.

Buďte zadobře s barvami

Retro styl nemusí být nutně založený na pořizování drahých originálů nebo hledání odloženého nábytku na půdách. V mnohých obchodech můžete koupit i levnější kopie a navíc retro už zaujalo i designéry, lehce si tedy vyberete z nových kousků. Zvláště 60. léta se příliš pravidly svazovat nenechávala, při zařizování retro interiéru je ale dobré se některých mezí držet. Při volbě materiálů volte tehdejší novinky – umakart a například na podlahy vinyl. Retro si vyžaduje geometrické tvary a čisté linie, dává přednost funkčnosti před přehnanou dekorativností. Váš interiér oživí menší počet výrazných barevných doplňků. Nechte se inspirovat hnutím hippies a promítněte do interiéru květiny. Jejich vzory se budou vyjímat na zdech, tapetách či koberci.
Příval energie zajistí výrazné barvy. Zkuste zkombinovat například hořčicově žlutou se světle a tmavě šedou. Olivově zelenou doplňte oranžovou a modrou. Osvěžující je také spojení jahodově červené s citrónově žlutou.

Kluk z plakátu

Retro atmosféru navodí i vhodně zvolené doplňky. Typické jsou plechové reklamní cedule a plakáty. Toastovač a rádio nahraďte novými funkčními kousky, které ale vypadají, jako by z linky vypadly v sedmdesátých letech. Vystavte si starý telefon, odvažte se a kupte si kosmickou lampičku. Prostor ještě více zútulněte větším množstvím polštářků a koberečků, a pak už jen relaxujte a vychutnávejte si pohodlí domova.

(red)


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.