Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Barvy a dekory na obkladech vaší koupelny jsou přesně to, co ji dělá jedinečnou. Nebojte se trochu experimentovat, ale v první řadě dbejte na to, aby vám v koupelně bylo příjemně.

Není žádnou novinkou, že barvy mají nemalou schopnost ovlivnit to, jak se cítíte. A platí to i o barvách interiéru. Každý barevný tón ovlivní to, jak jednotlivou místnost vnímáte. Zvolíte-li spíše barvy studené, koupelna se s příchodem horkého léta bude zdát příjemně chladná, naopak v zimě může působit studeně, neútulně a pocitově chladněji, než je skutečná teplota v místnosti. Totéž platí i u teplých barev. S létem vám koupelna bude připadat možná trochu přetopená, zato v zimě se do ní budete těšit a cítit se v ní příjemně. Tak moc dokáží barvy pracovat s naší psychikou a vnímáním pocitové teploty v místnosti.

Čarujte s prostorem pomocí barev

Barva v koupelně také do jisté míry ovlivňuje i vnímání jejího prostoru. Letošní trendy opět přejí tmavým odstínům. S těmi bychom ale měli zacházet opatrně. Tmavší kabátek si mohou dovolit pouze větší koupelny, které ideálně disponují i oknem. Tmavé barvy vytváří dojem, že je místnost menší. V případě, že byste chtěli tmavších barev použít i do menších koupelen, budete je muset kombinovat se světlými doplňky či nábytkem. Dobrým trikem jsou také zrcadla, která umí prostor opticky zvětšit. Menším koupelnám sluší odstíny světlejší nebo takzvané zemité barvy. Chcete se cítit v koupelně jako v přírodě? Pak využijte na obklady i dlažbu keramické imitace dřeva, kamene či mramoru, které dokonale kopírují přirozený design.

Češi zůstávají konzervativní

Zatímco v zahraničí se lidé nebojí sáhnout po výraznějších kombinacích barev i materiálů, Češi zůstávají stále více při zemi. Co se novinek týče, sledují je spíše obyvatelé větších měst. „Faktem je, že česky zákazník je velmi konzervativní, bojí se experimentovat a pouštět si do domova nové designy, styly i barvy,“ potvrzuje Stanislav Líkař ze společnosti Keramika Soukup a dodává: „Trendem posledních let jsou hlavně velké formáty a zemité barvy, imitace kamenů, mramoru a dřeva. Čeští zákaznici tyto novinky ale přijímají velmi opatrně a mají problém představit si například velký formát dlaždic v koupelně nebo imitaci kamene v chodbě.“ Jaké barvy jsou tedy u nás nejžádanější? Růžové, oranžové či zelené.

Skleněné dlaždice

V materiálech si na příčkách oblíbenosti své pevné místo drží také sklo. Z mnoha designů skleněných obkladů můžete vybírat například od výrobce Vidrepur, které jsou posety různými designovými vzory. Tyto mozaiky mají výhodu ve svém vysokém lesku, jež odráží světlo a vytváří tak i v malé koupelně pocit prostoru.

Stará známa klasika

Nevíte si s výběrem barvy do koupelny rady? Zkuste zvolit osvědčenou klasiku – bílou. U ní nemůžete nikdy šlápnout vedle. Koupelnu oživte pomocí barevných doplňků, které můžete časem jednoduše vyměnit za jiné, probudit tak koupelnu opět k životu. Co k barevnému ladění dodat nakonec? Obklady do koupelny vybírejte opravdu opatrně, počítejte s tím, že by vám měly vydržet minimálně 15 let. Velké barevné experimentování tedy není příliš na místě.

Autor: Eva Dömény


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.