Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Pokud vás čeká rekonstrukce malé koupelny, je třeba vyřešit základní dilema. Pořídíte si vanu, nebo raději sprchový kout?

Poležení ve vaně je příjemné, dá se v ní i vysprchovat a občas i něco přeprat. Ve sprchovém koutu toho moc nevyperete, zato slibuje snazší vstup.

Relax nejen ve vaně


Nespornou výhodou vany je pochopitelně možnost příjemného koupání. Tento komfort však dnes nabízejí i mnohé sprchové kouty. Některé vany lze doplnit perličkovým nebo hydromasážním systémem, jiné jsou těmito systémy už vybavené. U sprch zase není výjimkou panel s větší hlavovou sprchou a bočními tryskami, které navíc slibují hydromasážní efekt. Některé hlavice, jako třeba u panelu SANJET SENZA NEW z nabídky Keramika Soukup, mohou být výkyvné.

Pohodlný přístup


V tomto směru jednoznačně vítězí sprchové kouty. Dají se vybavit nízkými vaničkami s výškou až tři centimetry a některé lze zabudovat do podlahy. U klasické vany je třeba překonat výškový rozdíl. Tento problém však do jisté míry řeší vyzděná plocha za vanou, která poslouží jako sedátko, přes nějž se do vany přehoupnete. Na trhu jsou však dnes také vany s dvířky, a to nejen zdravotní. Modely řady Dusholux – Step in Pure překvapí velmi elegantním a moderním provedením.

Spotřeba vody

Vany nabízejí různé objemy vody. Uvažujte-li například o vaně, která pojme 150 litrů, jde-li o čistý objem, odečtěte asi 70 litrů za svou „maličkost“, a přičtěte naopak zhruba 10 litrů na finální osprchování. Sprcha s běžnou hadicí nabídne průtok asi 10 litrů za minutu, a je jen na vás, jak dlouho se budete ve sprše mýt či relaxovat. V důsledku však může být spotřeba vody stejná, nicméně to už je velice individuální.

Z čeho budou


Vany i sprchové vaničky se často vyrábějí z akrylátu, smaltu, ale k dostání jsou již třeba z litého mramoru, u něhož se cení hladký povrch i dlouhá životnost. Nejvíce se prodávají klasické obdélníkové vany, byť na výběr jsou i jiné tvary. Hledáte-li ryze český výrobek a pestrou nabídku současně, podívejte se na produkci značky Polysan.
Sprchové vaničky mívají tradičně podobu čtverce, obdélníku či čtvrtkruhu. Na rovinu - nejsou vždy nutné. Pokud to stavební podmínky koupelny dovolí, do podlahy lze instalovat jen podlahové žlaby. Pohledově uvidíte jen perforovaný rošt. Nutné jsou naopak zástěny, jež můžou být rámové či bezrámové.

Autor: Marcela Škardová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.