Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Zavírání a otevírání dveří je pro nás tak automatické, že nad tím už skoro vůbec nepřemýšlíme. Měly by skvěle zapadnout do celkového designu vašeho bydlení. Ale podle čeho dveře vybírat, když je na trhu tak široký výběr? A jaké jsou v této oblasti novinky?

Pokrok u dveří je za poslední léta obrovský, a to jak ve stylovosti, materiálech i drobných technických detailech, jakými jsou například neviditelné vysouvací prahy. Dnešní moderní dveře jsou subtilnější, tenčí a mnohem odolnější, než tomu bývalo u jejich čistě funkčních předchůdců s nevzhlednými a těžce vypadajícími kovovými zárubněmi. Poradíme vám, na co se při výběru zaměřit.

Podle typu místnosti

Důležitým vodítkem při výběru dveří je místnost, pro kterou jsou určené. Není-li místnost přeplněná nábytkem, mohou být dveře nejvýraznějším prvkem pokoje. Pokud se například jedná o dětský pokoj, je vhodné volit dveře, které dokáží zastavit pronikání hluku dovnitř i ven. Stejně tak je dobré se zamyslet nad materiálem dveří, aby snesly někdy divoké dětské hry. Stejný princip funguje i s pracovnou. Zde určitě také chcete mít ticho a klid. A zase v koupelně potřebujete dveře, které snesou vlhkost. Správné dveře by proto měly kombinovat prvotřídní materiály s čistými liniemi.

Elegantní dveře bez zárubní

Pokud má váš byt či dům nějakou chodbičku, která je bez oken, zase nám dobře poslouží dveře s prosklením, které dokážou okno částečně nahradit a hodí se vlastně do všech tmavých bytů či domů. Dveře z mateného skla se hodí v podstatě do jakéhokoliv interiéru a místnosti včetně koupelny. Potřebujete, aby vaše dveře něco vydržely? Ani tehdy se nemusíte bát skla. Volte dveře z tvrzeného bezpečnostního skla, u kterého vám ani v případě rozbití nehrozí střepy a poranění. V současnosti máme na trhu dokonce možnost vybírat z několika možných designů skla, které do dveří vsadíme, stejně tak máme na výběr i mnoho designů prosklených dveří. Velmi oblíbenou novinkou jsou dveře s bezfalcovým systémem. Jde o typ dveří s provedením bez polodrážky, které do zárubně zapadají tak, že ji nikterak nepřesahují. Vzniká tak jedinečný design dveří, který je vhodné doplnit skrytými panty. U nás bezfalcové provedení nabízí například značka PRUM a LIPBLED (viz galerie). Skryté zárubně mohou být z různých materiálů – sklo, laminát či dýha. Pokud mají stejnou povrchovou úpravu jako okolní stěny nebo tapeta, mohou na pohled působit téměř neviditelně.

Správná barva a design

Barevný odstín dveří by měl v první řadě ladit s podlahou. Nejlepším řešením, abyste při výběru barvy nešlápli vedle, je vzít si s sebou do prodejny k výběru dveří i kousek například plovoucí podlahy, koberce, lina apod. Jedině tak si dokážete přesně představit tu správnou barevnou kombinaci. Dveře byste měli určitě vybírat přímo v kamenné prodejně nikoli přes internet. Už proto, že barvy a odstíny na fotografiích se mnohdy od skutečného odstínu dost liší.

Dveře by měly být barvou k podlaze buď kontrastní, nebo naopak stejně barevné. Jiné kombinace se příliš nedoporučují. K šedým odstínům podlahy se například hezky hodí bílé dveře. Při výběru nicméně rozhoduje i nábytek v místnosti. K tmavší dřevěné podlaze nebo dlažbě s imitací dřeva, můžete volit například světlejší odstíny dřevěných dveří s tmavými suky. Je samozřejmě jednodušší, pokud místnost teprve plánujete vybavit, ale je vhodné si i dopředu uvědomit, jaký odstín nábytku si přejete a jestli bude ladit ke dveřím.

Autor: Eva Dömény


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.