Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Co se vám vybaví, když se řekne venkovská kuchyně? Na nás doslova dýchá útulná atmosféra poklidného domova. V představách se vracíme zpět do dětství, do vesnických stavení, statků a dřevěných chaloupek. Vracíme se do kuchyní našich babiček a prababiček. Do kuchyní vonících lučním kvítím, povidlovými buchtami, jablečným závinem nebo kachnou se zelím. A právě takovou kuchyni můžete mít doma i vy.

Dekorativní kuchyňský retro obklad Majolika (značka RAKO)

Harmonie a maximální pocit útulnosti

S venkovem k vám do interiéru vstoupí nádech romantiky i hřejivého tepla domova. Zařídit si kuchyni v tomto duchu představuje návrat k tradicím, k ruční výrobě, k přírodním materiálům i k jednoduchosti a praktičnosti.

Typické znaky venkovské kuchyně

  • Základem kuchyně ve venkovském stylu je stylový a prostorný sporák.
  • Tradiční je dřevěná podlaha, dlažba s retro dekorem či dlažba imitující cihlu.
  • Dalším, velmi důležitým prvkem, je hluboký keramický bílý dřez, který dodá kychyni nezaměnitelný vzhled.
  • Venkovský styl pomáhají dotvářet i dekorace a doplňky.


Interiérové kuchyňské obklady PASTELLA BRICKS (KERAMIKA MODUS)

Hřejivý dotek dřeva, kamene a tkaniny

Základem venkovských kuchyní jsou přírodní materiály. Podlahám i stěnám dominuje dřevo a imitace kamene. Co se týká barev kuchyně, nejvíce používané jsou bílá, krémová, vanilková, koňaková, hnědá, terakotová, světle šedá či antracitová. Útulný a domácký prostor vytvoříte pomocí starého i nového nábytku z masivního dřeva. Váš záměr zvýrazníte ponecháním původních dřevěných stropních trámů a dřevěné podlahy.

Pro vytvoření starobylého vzhledu kuchyně můžete na stěny využít stylové keramické obklady, například ty od výrobce OLD SAX z kolekce Madera, Marca Corona a hravé série Jolie. Pravou venkovskou atmosféru ve vašem interiéru vykouzlí také obklady a dlažba Petraia od výrobce ABK v přírodních zemitých barvách a rustikálním stylu nebo venkovské obklady a dlažby Cotti D´Italia.

Rustikální kuchyňský obklad MADERA (OLD SAX)

Kombinace s moderní technikou

Venkovský styl evokuje klid a pohodu a přitom plní veškeré vaše nároky na moderní kuchyni. Ani návrat do minulosti nevylučuje pohodlnou manipulaci nebo snadnou přípravu a skladování potravin. Jedinečný vzhled pomáhají dotvořit stylové spotřebiče. „Starobylé“ jsou však jen napohled. V reálu fungují stejně perfektně jako jiná moderní zařízení. Na trhu najdete i ucelené řady, abyste celý prostor vybavili v jednotném designu – od rychlovarné konvice až po chladničku.

Autor: Eva Pavlatová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.