Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Drobné čtverečky, obdélníčky z keramiky, ze skla či jiného materiálu zvané mozaika snadno promění každý interiér. Využít ji lze nejen v koupelně, ale kdekoliv v bytě.

Přestože mozaika představuje velice starý způsob dekorování interiéru, dobře se uplatní také v současnosti právě díky variabilitě různých dekorů a jejích kombinací. Klasickou mozaikou se rozumí sada drobných dílků (většinou o velikosti 2 až 2,5 cm ale také 5 cm), připevněných na síti, papíru, nebo plastových bodech, běžná velikost je 30 x 30 cm, což umožňuje snadné propojení s obklady, případně s dlažbou o stejných, větších nebo menších rozměrech. S jednotlivými kousky se dobře manipuluje, přičemž je možné spojovat i více různých mozaik, a tak si vytvořit jedinečný vzor. Další velkou výhodou je skutečnost, že mozaika dokáže kopírovat zaoblená místa, včetně van, sloupků, barů, kuchyňské linky, krbů a podobně.

Jak se pokládá

Mozaiky na síti mají menší tloušťku než klasické obkladačky, proto je potřeba nanést silnější vrstvu lepidla. Může se rovněž stát, že při obkládání odpadne pár dílků, které je pak třeba znovu nalepit. Proto je nutné najít šikovného obkladače, který umí s tímto materiálem pracovat.
Nyní si klasickou mozaiku porovnejte s obklady, které ji napodobují (vzor čtverečků se vyřezává do hloubky asi 2 milimetrů). Pokládají se stejně jako klasické obklady a dlažby, po připevnění se jen přespárují, čímž dojde k vyplnění prořezů. Mozaikové imitace se používají pouze na rovné plochy.

Materiály a dekory

Kromě keramiky se mozaiky běžně vyrábějí hlavně ze skla či kamene. Skleněné mozaiky téměř neabsorbují vodu, hodí se tedy i do koupelen a kuchyní, navíc se snadno udržují v čistotě. Skleněná mozaika je ideální i do bazénů, wellnessů, či parní sauny. Naopak u mozaik z kamene je třeba použít impregnaci, jelikož se jedná o přírodní materiál s vyšší nasákavostí, který se snáze ušpiní. Proto bychom volili používat imitace kamenné mozaiky, která se ideálně hodí do ložnice, obýváku nebo chodby.
Mozaiky se krásně uplatní jak na větších plochách, tak v podobě členícího či ryze dekorativního prvku. Které variantě dáte přednost?


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.