Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Posledních několik let je zřejmé, že odvětví keramických obkladů a dlažeb zažívá viditelný boom jak v pokročilých technologiích výroby, tak designu. Přinášíme vám přehled těch nejaktuálnějších trendů v oblasti obkladů přímo z centra světového designu – Itálie.

V zastoupení předních italských značek jako jsou Marazzi, Caesar, Florim, REX nebo Bisazza můžeme vidět, že nabídka možností na dnešním trhu je opravdu nepřeberná a značky se vzájemně předbíhají v tom, jak uspokojit čím dál náročnější požadavky architektů, designérů i koncových zákazníků.

Tento rok se vyznačuje především hravými vzory, barevnými mramory a návratem k tradici.

Moderní technologie rozšiřují možnosti designérů

Vývoj digitálního tisku na keramické obklady a dlažbu přináší stále nové zajímavé možnosti barevných dekorativních provedení, velmi věrohodné imitace přírodních materiálů a širokou škálu reliéfů a struktur.

Rovněž se zdokonalují technologie řezání, díky nimž získáváme stále dokonalejší a nápaditější mozaiky a tvary, zkrášlující naše koupelny. Velké formáty, které se mnohdy pyšní i rozměry 3,5 m x 1,5 m v ploše nejsou již téměř žádnou novinkou.

V kurzu jsou nyní především štíhlé lineární formáty dlažeb, 3dimenzální mozaiky a intarzie napodobující nejrůznější struktury a odstíny dřeva, které na první pohled díky vyspělému digitálnímu tisku téměř nerozeznáte od originálu. Na pohmat keramice samozřejmě schází jisté teplo a útulnost domova, nicméně v prostorech, které jsou vysoce namáhané vlhkostí či potenciálním mechanickým poškozením, se jedná o ideální volbu nahrazující reálné dřevo.

Opulentní imitace mramorů i přírodní zemitost

Rovněž však mramory a jiné imitace kamene zažívají široký rozmach. Na jedné straně stojí opulence, kde se již nejedná pouze o běžné dekory typu carrara, statuario či travertine, ale především méně známé mramory a vzácné kameny, které mnohdy připomínají měsíční krajinu jakoby “z jiného světa”.

Na straně druhé se pak setkáváme s významným trendem “návratu k přírodě” a skromným zemitým materiálům, které směle odkazují na krásu nedokonalosti a přirozenost, které můžeme v přírodě nalézt. Typickým příkladem takových materiálů může být láva, granit, pískovce či imitace betonu.

Nejtrendovější barva koupelen pro rok 2019?Jednoznačně modrá

Co se týče barevnosti, tak mimo pastelové tóny starorůžové a šalvějové zelené, jež kralovaly interiérům již v předešlých dvou letech, se letošním trendem obkladů a dlažeb stává safírově modrá barva a nejrůznější odstíny hlubinné barvy moře.

„Abychom však nezůstali pouze u obkladů a dlažeb, pastelové, zemité, saturované tóny se nyní promítají i do sanitární keramiky, a to především na površích umyvadel či volně stojících van, které se tak stanou ikonou vaší luxusní koupelny,“ řekla bytová designérka Katerina Kersey z designového studia Katerina Kersey Design, která úzce spolupracuje se showroomem IDW Italia, kde naleznete designové ukázky precizně zpracovaného koupelnového nábytku z Itálie.

Kombinujte obklady s originálnějšími řešeními

Keramický obklad však není jediným řešením pro vaši luxusní koupelnu. Pokud si přejete opravdu netradiční až artistické řešení ve svém interiéru, využijte některý z neotřelých dekorů tapet od společnosti Wall & Decò.

Díky unikátnímu Wet Systemu, který je mimořádně voděodolný, můžete tapetu aplikovat do koupelny a prostor, které podléhají vyšší vlhkosti. Tím docílíte záruky odolnosti a dokonalého vzhledu i po letech užívání. Použijte ji např. na jednu stěnu sprchového koutu, za umyvadlovou desku či vanu v dekoru, jenž bude odrážet váš styl a osobnost.

Slaďte obklady se sanitou k dokonalosti

Vhodným doplňkem pro moderní obklady budou designové vodovodní baterie, které jsou k dostání nejen v typickém leštěném chromu či broušeném nerezu, ale i v nadčasové černé barvě, která se hodí do moderních, minimalisticky laděných italských koupelen.

Absolutní novinkou posledního roku jsou nejrůznější kovové akcenty v barvě mosazi, mědi, zlata, titanu a niklu – v lesku i matu, dle preferencí designéra či koncového klienta. Ty nabízí například společnost GESSI, která se ve své produkci vyznačuje neotřelým vizionářským duchem a schopností proměnit produkt běžné potřeby v designový předmět. Sladit vaši koupelnu k dokonalosti tak bude mnohem snadnější než kdykoliv předtím.

Článek vznikl ve spolupráci s designérkou Katerinou Kersey.


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.