Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Interiérové dveře patří k jedněm z nejpoužívanějších zařízení vašeho bytu či domu. Rozhodně se tedy vyplatí nešetřit na jejich kvalitě a vybrat si tak, abyste si i za několik desítek let mohli užívat jejich bezproblémovost. Jak ale sladit vaše dveře s podlahou, aby kombinace lahodila i vašemu oku?

Při výběru dveří obecně platí, že by měly ladit s několika málo interiérovými prvky, kterými mohou být například okna, schody, nábytek nebo právě podlaha. Nelze ovšem jednoznačně stanovit pravidla, kterými by se měl každý řídit. Vaše domácnost bude sloužit hlavně vám, proto vše v ní záleží na vašem cítění a vnímání. Pokud se vám tedy daná kombinace bude líbit, není nic snadnějšího než se pro ni rozhodnout.

Dřevo ke dřevu

Dřevěná podlaha vždy láká k doplnění dřevěnými dveřmi. Musíme ale brát na vědomí jak strukturu, tak barevnost podlahy, jakož i to, jakým způsobem je podlaha položena. V případě, že máte prkna či vinyl nebo laminát s dřevěným vzorem položený souběžně se zdí a tedy i s dveřmi, skvěle vypadá kombinace svislé struktury dřevěných „let“ na dveřích.

Obecně moc dobře nepůsobí kombinace světlé podlahy a příliš tmavých, výrazných dveří například se zvýrazněnými letokruhy. Ke světlé podlaze můžete zvolit dveře ve světlejších tónech doplněné například o světlé či stříbrné kování. Stejně tak byste měli zohlednit materiál použitý jak na podlaze, tak u dveří. Například dveře k dubové podlaze by měly být opět ze dřeva a nikoli z jeho imitace. Léty prověřenou klasikou jsou oblíbené dveře značek Prüm nebo Lipbled.

S dlažbou můžete popustit uzdu fantazii

Zatímco v případě dřevěných podlah budete vždy vnímat jejich určitou vizuální podobnost, u dlažby můžete být o poznání kreativnější. Nabízí se využití kontrastu, kdy k tmavé dlažbě můžete zvolit světlé dveře a naopak. V případě, že chcete svou domácnost sladit do jedné či dvou barev, nešlápnete vedle, pokud k sobě budete kombinovat odstíny hnědé či šedé. Tímto se můžete řídit, když budete vybírat často řešené dveře do koupelny.

Univerzální bílá

Bílá barva bývá v domácnostech využívána poměrně často a ladí prakticky s veškerými ostatními barvami. Bílé dveře mohou být nenápadné i elegantní zároveň, ovšem je potřeba věnovat zvýšenou pozornost jejich čistění a udržování, neboť jsou na nich nejvíce vidět stopy běžného užívání. Velkou otázkou je také barva, materiál i tvar kování, protože na světlých dveřích právě kování nejvíce vyniká. V případě, že chcete, aby působilo spíše nenápadně, volte světlejší tóny stříbrné barvy, v opačném případě se snažte kování sladit s interiérovými doplňky.

Jak již bylo zmíněno, nelze určit, které dveře patří k té či oné podlaze. Vše záleží na vaší preferenci a kombinaci barev, které se vám zamlouvají. Pokud si svým výběrem stále nejste jisti, prohlédněte si naši fotogalerii a získejte inspiraci.


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.