Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Půdní byty v sobě mají zvláštní kouzlo. Poetické místo na výsluní, okna směřující do nebe, romantika uzamčená do podkroví. Není divu, že mnozí z nás sní o poklidném bydlení na malebné půdičce, kam mnohem víc než rachot z ulice doléhá veselé švitoření ptáků… Kdo to ale zkusil, ten moc dobře ví, že život v krásném tichém koutku má i svoje nevýhody. Jednou z nich jsou šikmé stěny a nedostatek volného prostoru.

Nezbývá, než smířit se s tím, že s běžným nábytkem a dalším bytovým zařízením tady moc nepochodíte a že většinu kousků bude třeba zhotovit na míru. O prostorných dvou a půl metrových skříních, vysoké majestátně vyhlížející knihovně nebo kuchyňských horních poličkách si v půdním bytě můžete nechat jenom zdát. Přesto (anebo právě proto) byste veškerá volná místa měli využít co nejúsporněji. Základem všeho však je kvalitní podlaha, protože ta dá prostoru skutečně vyniknout. Výborně se sem hodí například extra dlouhé podlahy ze série Imperio  nebo naopak moderní pojetí velkoformátové dlažby ze série imitující beton Argento.

Trojúhelníkové skříně

Do nejnižších částí zešikmených prostor lze umístit nizoučké skříňky, jako jsou policové regály, kde mohou být knihy nebo různé dekorační předměty. Tam, kde šikmá stěna začíná od výšky kolem 80–90 centimetrů, si můžete postavit psací stůl. K šikmé stěně se dá přistavit i postel a o kousek dál pohovka či křeslo. Skříňky a poličky na šikmou zeď sice nepověsíte, ale můžete využít prostor pod ní – například k tomu, abyste rozšířili pracovní plochu na sestavě spodních skříněk. Praktickým tipem je také šikmý prostor uzavřít posuvnými dvířky a šikminu tak snadno využít jako úložný prostor.

V současné době lze pořídit i nábytek, díky kterému získáte úložné prostory na zdánlivě nepřístupných místech. Trojúhelníkové skříně, stropní police nebo zkosené knihovny dodají vašemu bydlení styl a originalitu a navíc vám ušetří prostor.

Dveře, které mizí ve zdi

Pokud se ve svém podkrovním bytě vážně potýkáte s nedostatkem místa, zaměřte se na výběr dveří. Spoustu centimetrů navíc získáte díky modelu, který se zasouvá do stavebního pouzdra a na rozdíl od klasických otočných dveří nevyžaduje tolik prostoru. Dáváte přednost klasice? Pak volte skleněné dveře, které zajistí dostatek denního světla ve všech místnostech a zachovají vzdušnost celého interiéru. Velmi zajímavý model v čistých liniích a s moderními vzory jsou dveře ze série Sklo Laser.

Neviditelné schodiště

Pozornost věnujte také schodišti, které by mělo být především bezpečné (pozor na prudké strmé schody). Ideálním řešením je točité schodiště, ukotvené do podlahy středovým sloupem, které kromě úspory místa nabízí i osobitý vzhled. Další, méně tradiční variantou jsou stahovací půdní schody, které jsou však vhodné pouze v případě, že prostor nad nimi nevyužíváte denně.

Jestliže máte v bytě vyšší stropy, je zde také možnost vybudovat stropní podhledy, které místnost zútulní a navíc vytvoří spoustu úložného prostoru. Do těchto míst ale ukládejte převážně věci, které nepoužíváte příliš často (např. oblečení na zimu).

Autor: Zdeňka Jeníčková


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.