Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Zasteskne se vám někdy po starých dobrých časech, kdy život ubíhal tak nějak pokojněji a lidé k sobě měli o poznání blíž? Vneste do svého domova kousek toho dávného kouzla. Stačí, když prohledáte půdu a oprášíte staré kousky nábytku. Věřte, že i tak budete trendy. Retro styl je v současné době velmi oblíbený a vrací se k němu i mnoho moderních designérů.

Lisované plastové židle a doplňky, dýhované sekretáře s vysokým leskem, kovový nábytek z ohýbaných chromovaných trubek – tradičními materiály byly tehdy dřevo, mosaz, litina, umakart, vinyl nebo chrom. A co teprve barvy! Při zařizování interiéru se mohl vyřádit skutečně každý. Spojení zelené, modré a oranžové, tmavě šedé s hořčicově žlutou, světle a tmavě červené a další odvážné kombinace nebyly v té době ničím výjimečným. Stejně jako výrazné geometrické vzory se objevovaly nejen ve výmalbě, ale také na tapetách, záclonách či polštářích.

V babičky v kuchyni

Milou připomínkou starých časů jsou různé drobné spotřebiče v retro kabátku (kávovary, roboty, varné konvice aj.) – v typických oblých tvarech s chromovanými detaily. Nostalgickou náladu vnese do kuchyně masivní kulatý stůl, případně stůl s kovovou konstrukcí a skleněnou deskou, kovové židle s koženkovým čalouněním nebo židle z plastu. Máte stůl v rohu? Zkuste ho doplnit rohovou jídelní lavici s úložným prostorem. Autenticky působí i domácí bar s vysokými židličkami s chromovou podnoží a kulatým sedákem. Rozhodnete-li se pro retro úpravy ve větším stylu, volte kuchyňskou linku s dekorem dřeva nebo v bílé barvě, ideálně v klasickém designu s rámečkovými či skleněnými výplněmi. V retro kuchyni se bude báječně vyjímat i kovový servírovací stolek s kolečky, příborník či kredenc, velké hodiny z kovu, malé přenosné rádio, plechové nebo smaltové reklamní tabulky.

Plakáty místo obrazů

Atmosféru starých časů snadno vykouzlíte také v dalších místnostech. V obývacím pokoji se bude skvěle vyjímat originální retro křesílko, které můžete nechat očalounit látkou s nějakým výrazným moderním vzorem. Z dalších vhodných kousků jsou to komody a retro skříňky na nožkách, otevřené policové sestavy, různorodé odkládací stolky, odlehčená svítidla všemožných tvarů apod. K tradičním doplňkům patří i zarámované plakáty s tematikou komiksů, slavných filmů a umělců, dobové grafiky a reklamy, zarámované obaly gramodesek kultovních kapel a zpěváků, retro hračky, barevné květináče apod.

Celkový dojem perfektně vyladíte také stylovými retro obklady a dlažbou. Mezi nejvíce atmosferické, které krásně vystihují ducha minulých let patří série Terra a FS. Stěny můžete obložit také patinovanými obklady Aged.

Autor: Zdeňka Jeníčková


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.