Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Beton je nejčastěji spojován s moderním interiérem, industriálním stylem a minimalismem. Ostatně jeho využití započalo právě tam. Tento materiál nebo jeho imitace však už našel cestu i do bytů a domů širší veřejnosti a získal si tam své právoplatné místo. Není totiž nudný, šedivý a studený, jak se o něm tvrdí, ale naopak dodá interiéru šmrnc a originalitu. 

Beton nejen na podlaze

Nejčastějším použitím betonu je stále ještě podlahová krytina, ale plynule se přesouvá na stěny, schody, doplňky a dokonce i na strop. Záleží jen na vás, jakou atmosféru chcete vytvořit, tedy kolik odvahy máte k jeho využití. Své místo si každopádně najde ve všech místnostech.

Zejména obývací pokoje dají betonu vyniknout. Zvolit můžete velkoformátové dlaždice ze série Argento, které prostor opticky zvětší a provzdušní. Originální kresba betonových dlažic je často předurčuje i k použití na stěnách. O tom, že umí být beton i hravý vás přesvědčí série Corso, která se inspiruje minulostí a kombinací různých tlumených šedých odstínů vytvoří velmi osobitý ráz celé místnosti.

I koupelna může být s betonem jemná, zejména pokud využijete sérii Larima v designu lesklého betonu a doplníte ji i o mozaiku s geometrickým dekorem. Vhodným osvětlením můžete dosáhnout velmi zajímavých efektů.

Pohrajte si s betonem v kuchyni

Velmi pěkně působí beton i v kuchyních, kde můžete též využít kombinace betonových obkladů s jemnější mozaikou. Vytvoříte tak velmi efektní moderní interiér, který však nese prvky ženskosti. Skvělou volbou může být série WORK. Pro ty, které beton opravdu nadchnul, je na trhu k dispozici i nábytek s betonovým dekorem.

Beton dá vyniknout doplňkům

Další skvělou výhodou betonu je, že v jeho blízkosti vynikne jakýkoli více či méně originální doplněk. Může se jednat o vypínače na stěnu, rám obrazu a nebo samotný nábytek.

Atmosféru v místnosti můžete regulovat i barvami. Energii do místnosti vnesete s červenou, zelená navodí pocit klidu, nadčasový vzhled dodáte pomocí tyrkysové, chlad moderny podpoříte černou, bílou či ocelovou modrou, zjemníte naopak pomocí růžové či fialové, se žlutou dodáte radost i spontánnost a zlatými doplňky zase nádech luxusu. Velmi dobře také působí beton v kombinaci se dřevem či koženým nábytkem.

Autor: Markéta Palatin


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.