Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Kouzlu cykloturistiky propadá stále více lidí. Je to zdravé, zábavné a společné toulky stmelují nejen rodiny. Jenže po návratu z nich musíte mít doma najít místo na uskladnění kola. V případě, že nemáte dům velký jako hrad to vyžaduje krapet přemýšlení. A mnohdy je třeba smířit se s tím, že se kvůli několika kolům budete muset prostorově uskrovnit. 

Zaparkované na podlaze

Nejen hipsteři vymýšlejí nejrůznější fígle, jak kolo vtipně zakomponovat do interiéru; může se například umístit na háky zadní strany sedačky. Kdo žije single, ten se s tím nemusí extra „mazlit“, kolo doveze do bytu a opře o stěnu v chodbě, v ložnici nebo klidně v obýváku. Když ale máte více bicyklů, i samotné opření zabere více místa, než když kola zaparkujete jedno vedle druhého do stojanu. Ten lze případně připevnit napevno k podlaze. Nebojte se však experimentovat, s vhodně zvoleným designem pokoje se kolo může stát opravdu unikátním doplňkem. Skvěle bude působit například s dlažbou ABK Soleras.

Pověšené na zdi

Využijte různé háky a držáky, které vybírejte s ohledem na vaši preferenci – bude kolo pověšené paralelně se stěnou, nebo má na ni mířit kolmo? Na hák/držák se pak přichytí za přední nebo i zadní kolo, další možnost nabízí rám či dokonce pedál (což je dané typem držáku/háku). Rovněž se vyplatí opora pláště. Prima vychytávku představují věšáky na několik kol. Vypadají obdobně jako jednoduchý věšák s policí v chodbě na kabáty, ten bicyklový je však mnohem odolnější, aby unesl potřebnou zátěž.

Některé nástěnné držáky umožňují natáčení kola, což je praktické, když skladujete více bicyklů vedle sebe. I zde můžete získat skvělou dekoraci, obzvlášť s podlahou řešenou jako dlažba v imitaci dřeva Treverkage získáte skutečně originální atmosféru, zejména pokud ji použijete i jako obklad stěny. Působivé je také použití cihel jako kontrast k modernímu kolu.

Až ke stropu

Závěsné držáky pod stropem jsou výhodné v tom, že pod nimi je stále relativní dostatek místa. Abyste se s kolem zbytečně nenadřeli, pomůže kladkový mechanismus. Pokud s cykloturistikou teprve začínáte nebo jezdíte méně často, může vám tento způsob parkování přijít vhod.

Ideální by ale byla možnost umístit kola do komory. Jestliže nemáte soukromou přímo v bytě, nýbrž společnou třeba pro několik uživatelů, třeba na jednom patře, myslete také na její zabezpečení. Domluvte se s ostatními a kupte si zámkovou vložku s určitým počtem klíčů, kdy další v případě ztráty lze vyrobit jen po předložení bezpečnostní karty.

Autor: Marcela Škardová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.