Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Jak si užívat dovolenou celý rok? Přeneste si prosluněnou, dovolenkovou atmosféru Středomoří do svého interiéru. 

Klid, pohodu, vůni citrusů a levandule, sluníčko a relax si může málokdo dopřávat delší čas. Přitom každému člověku prospěje, když má šanci vybočit z každodenního stereotypu. Dopřát si tento pocit je docela snadné.

Jak na to

Bydlení ve středomořském stylu je vzdušné, podobně jako hotelové apartmány u moře. Využijte přírodní materiály, které navíc můžou evokovat dojem opotřebovanosti; patina a vzhled rozpraskané struktury je pro Středomoří tím pravým. Rovněž zachované odhalené trámy a neomítnuté cihlové zdi, či jejich imitace, zafungují jako netradiční, avšak poutavý interiérový prvek.

Kromě dřeva a proutí se hodí také kov, například židle a lavice s mozaikovými sedáky, nebo kovové posezení doplněné měkkými polštářky. Eleganci do ložnice vnese kovová postel na nožkách, díky nim bude působit lehce. Z kovu se také často využívají rustikální či industriálně laděné závěsy pro svítidla nebo stojany lamp.

Ochlazující dlažba

Typickým prvkem Středomoří je terakota, nejčastěji se používá jako dlažba, doplňkově zejména na květináčích. Barevně se pohybuje od žlutohnědé po červenohnědou, což závisí na vstupním materiálu (jílech) a na technice výroby. Milovníci cotta určitě uvítají sérii Cotti d Italia. Je až neskutečně působivá, proto nebude na škodu, když vás přivítá hned za vchodovými dveřmi. Ovšem pokud se necítíte na teplé odstíny, zkuste to s jinou, neméně originální dlažbou. Třeba s takovou, která dekorem připomíná sešlapaný koberec v mořském tónu.

Další barvy

Výhodou tohoto stylu je jeho pozitivně naladěná barevnost. Světlé až syté, sluníčkem vybělené odstíny evokují hezké vzpomínky, které neškodí připomínat si celý rok. A je praktické, že se mezi nimi ztratí pár případných „chybiček“ na kráse, protože určitá míra opotřebovanosti k tomuto stylu neodmyslitelně patří. Když si volbou barev nejste zcela jistí, ponechte si bílé či jemně béžové stěny, a na jedné z nich či alespoň její části realizujte hrubší štuk nebo zkuste třeba tupování. Modré obklady se vzorem také pomohou navodit patřičnou atmosféru. Příkladem může být dlažba Peronda FS 1.

Autor: Marcela Škardová


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.