Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Budujete novou koupelnu? Pak si dobře promyslete výběr vhodného nábytku. Správně zvolené kousky dokonale umocní celkový styl místnosti. Je jasné, že musí dobře ladit s obklady a dlažbou, ale nevybírejte jen na základě designu, barvy nebo stylu. Uvědomte si, že voda a vlhkost dávají nábytku pořádně zabrat. Neméně důležitý je tedy i materiál. 

Rozhodně nic nezkazíte, vsadíte-li na masiv, který je velmi odolný, a to nejen proti vodě. Pokud však máte menší koupelnu, sáhněte po něčem jiném. Nábytek z masivu se totiž – jak stylově, tak i rozměrově – hodí hlavně do prostorných koupelen, které umožní vyniknout kvalitnímu, precizně zpracovanému materiálu, jeho půvabným rustikálním tvarům a originálnímu povrchu.

Masiv – nadčasová klasika

Rozhodnete-li se pro masiv, dejte přednost spíše exotickým druhům dřeva (např. teak), které dobře snášejí vlhkost. U ostatních, méně odolných materiálů (buk, dub, bříza apod.) si nejprve zjistěte, jak jsou na tom s povrchovou úpravou. Ošetření voskem, lakem nebo olejem totiž prodlužuje jejich životnost. Ujistěte se také, že nábytek byl ošetřen i v zadní a vnitřní části. Elegantně působí například série Barga, Le Bon Q2 či Citterio.

Levný a variabilní laminát

Laminát je materiál vyrobený z dřevotřísek spojených za použití lepidel, která vytvářejí povrch odolný proti vlhkosti. Laminátový nábytek má hned několik výhod – nabízí velkou barevnost a povrchovou rozmanitost, takže si ho perfektně vyladíte přesně podle typu obkladů a dlažby, a navíc je cenově dostupný.

MDF – k nerozeznání od dřeva

Laminát se často kombinuje s MDF deskami (dřevovláknité desky, které slouží jako náhrada masivního dřeva). Korpusy skříněk se většinou dělají z laminátu a na viditelné čelní části se používají pevnější a odolnější MDF desky, jejichž povrch lze upravit nalakováním nebo nalisováním PVC fólie. Po aplikování této fólie jsou na pohled k nerozeznání od masivu (mezi nejoblíbenější dekory patří například ořech, buk, bělený dub nebo mořená třešeň).

Praktický a nesmrtelný plast

Další možnou volbou je plast, který s sebou nese celou řadu výhod: je perfektně odolný proti vlhkosti, nerezaví, zachovává si stejnou strukturu povrchu, je lehký, takže s ním můžete snadno manipulovat, a velmi jednoduše se udržuje. Moderní plasty jsou navíc k mání v mnoha barevných kombinacích. Vybírejte ale pouze kvalitní, dostatečně pevné výrobky.

Jako bonus podsvícené zrcadlo

Nepostradatelným doplňkem každé koupelny jsou také zrcadla. Zabijte dvě mouchy jednou ranou a pořiďte si zrcadlo s LED osvětlením, které má oproti klasické zářivce dlouhou životnost a nízkou spotřebu. Koupelně dodá jemné osvětlení, které je velmi příjemné například př i ranní hygieně. K mání jsou i modely s integrovaným zvětšovacím kosmetickým zrcátkem. Nechte se inspirovat nabídkou kvalitních stylových zrcadel na www.keramikasoukup.cz (např. zrcadlo s kosmetickým zrcátkem ASTRO s LED osvětlením nebo kulaté podsvícené zrcadlo FLOAT s RGB LED osvětlením).

Autor: Zdeňka Jeníčková


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.