Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Možností, jak otevírat dveře v interiéru, je více. Avšak pokud hledáte prostorově úsporné řešení, volte posuvy. Jsou skvělou variantou i pro moderní interiér, kterému dodají kouzlo netradičnosti. 

Třeba to znáte. Za dveřmi do chodby už není moc místa, člověk aby se bál je otevřít. Nebo máte dvoje dveře proti sobě či v rohu, a prostor pro jejich manipulaci je rovněž problematický. To vše vede k myšlence výměny otočných dveří za posuvné. Nejde však jen o samotné dveře, nejprve řešte posuvy.

Když jezdí po zdi

Na výběr máte dvě možnosti, buď se budou dveře posouvat po stěně, nebo do zdi. První varianta je praktická v případě, kdy u vás nelze realizovat větší stavební proměny, například nemůžete zasahovat do nosné zdi. Pak se nejprve na stěnu, případně strop instalují kolejnice, po nichž budou dveře „jezdit“. I u této technické záležitosti si lze vybírat posuvy, které jsou elegantní, minimalistické či téměř neviditelné. V každém případě šetří prostor. Počítejte ale s tím, že přece jen nějaké místo pro manipulaci potřebujete, ve směru posuvu nemůže být v těsné blízkosti nábytek, pozor také na vypínače.

Skryté posuvné systémy

Druhá varianta počítá se stavební úpravou a zásahem do zdi, kdy je nutné její část vybourat. U novostavby je to snazší, zde se už s patřičným otvorem počítá. Po osazení stavebního pouzdra a pojezdů se stěna začistí a povrchově upraví. Předností posuvu do zdi je pohledová čistota, vizuálně vidíte jen dveře. Stavební pouzdro vybírejte nejen podle velikosti, zohledňuje se materiál příčky, rovněž celoskleněné dveře chtějí speciální řešení. Tip navíc: Dnes najdete také skládací stavební pouzdra, výhodná například při rekonstrukcích v panelových domech. 

Hodí se vědět

Nabídka posuvných dveří je velice pestrá, můžou být například dýhované, laminované, skleněné. Moderní je provedení až ke stropu a ani s tím nemají posuvy problém, tedy pokud nemáte opravdu atypicky vysoké stropy.
Společně se dveřmi řešte zárubně, ovšem prodávají se i stavební pouzdra pro osazení do stěny bez nich. „Mezistupeň“ mezi zárubněmi a jejich nepřítomností představují decentní hliníkové lišty lemující stavební otvor.

Našli bychom u posuvů přece jen nějaké mínus? Z podstaty věci je zřejmé, že posuvné dveře nemůžou tak dokonale těsnit jako otočné, ty vždycky nabídnou dokonalejší zvukovou a tepelnou izolaci. Na druhou stranu dají skvěle vyniknout podlaze, a to ať dlažbě, jako je například Treverkever nebo dřevěné podlaze Imperio.

Text: Věra Rýzová


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.