Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Ten pocit, když si večer, vyčerpaní po náročném dni, stoupnete pod sprchu, otočíte kohoutkem a necháte se pohltit příjemně teplými proudy vody, která vám z těla šetrně smývá každou sebemenší stopu únavy a napětí, lze jen stěží popsat slovy. To se musí zažít. Sprcha zdaleka neslouží jen k fyzické očistě, ale dokáže posílit naše zdraví, podpořit vitalitu a navodit duševní pohodu. Tak proč si ten krásný a prospěšný rituál neudělat ještě hezčí? 

Masážní sprchové kouty dokážou i obyčejnou koupelnu proměnit na malé domácí lázně, kde můžete dle libosti hýčkat tělo i ducha. Ostatně, „zázračné“ účinky vodní terapie horlivě propagoval už slavný německý kněz a léčitel Sebastian Kneipp, jeden ze zakladatelů přírodní léčby vodou. A my dnes, díky moderním vymoženostem, máme tuto terapii doslova na dosah ruky. A začít můžeme hned ráno po probuzení.

Ranní sprcha – nejlepší životabudič

Jste pravým opakem těch, kteří se honosí titulem ranních ptáčat, a vaším vrcholným výkonem je rozlepit po ránu aspoň jedno oko a najít cestu ke kávovaru? Pak je pro vás ranní sprcha dvojnásob užitečná. Těch pár minut, které zaručeně přežijete (o to žádný strach), vám perfektně rozproudí krevní oběh, rozpustí zbytky únavy, posílí imunitu a nastartují mozek k činnosti – takže tu kávu možná ani nebudete potřebovat. A ti z vás, kteří budou mít dostatek kuráže a nechají se zkropit jen studenou vodou, se navíc dočkají i pořádné porce endorfinů, které vydrží minimálně do oběda. Na své si ale přijdete i při večerní sprše, která příjemně zklidní tělo a mysl, odplaví nadbytečný stres a podpoří vydatný spánek.

Je libo páru, nebo amazonský déšť?

Příjemné osvěžení a masáž si můžete užít i s obyčejnou sprchou – pouze tím, že budete střídat teplou a studenou vodu. Začínejte vždy teplou a končete studenou. Teplotu měňte asi po 20–30 vteřinách a po poslední chladné fázi si řádně promasírujte tělo ručníkem. O stupeň lepší relaxaci vám zajistí sprchové hlavice s možností přepínání programů. Chvíle plné dokonalého uvolnění a pocitů bezmála blažených vás poté čekají v masážních kabinách se směrovatelnými tryskami a mnoha dalšími vychytávkami, jako je například parní sprcha, hustá dešťová clona (tzv. amazonský déšť) nebo masážní trysky určené ke stimulaci akupresurních bodů na chodidlech. Například masážní sprchový box ALARA 2 nebo DABL nabízejí dokonalou relaxaci v pohodlí vašeho domova. Tyto modely jsou sice finančně nákladnější, ale věřte, že po takovém sprchovém rituálu se budete cítit jako znovuzrození…

Když je koupelna pastvou pro oči

Celkovou atmosféru v koupelně můžete podpořit i různými vkusnými doplňky a dekoracemi (od osušek přes zrcadla, poličky a dávkovače mýdla až po svíčky a vonné difuzéry) a také krásnými stylovými obklady. Někteří dávají přednost decentním pastelovým odstínům s jemným dekorem a jakou nabízí série AMOR, jiní naopak extravagantním retro obkladům, díky kterým se budete i v koupelně cítit jako na zámku (obklady ze série Bijou). Právě prostřednictvím detailů můžete vytvořit elegantní prostředí, inspirací může být série Brilliance.

Autor: Zdeňka Jeníčková


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.