Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Milujete pocit, když se po návratu z práce blaženě schoulíte v pohodlném křesle, nohy položíte na měkký taburet, pomocí dálkového ovladače jemně rozezníte prostor hladivými tóny relaxační hudby a jako zlatý hřeb antistresové terapie si na klín necháte hupsnout svého domácího mazlíčka? Anebo se těšíte, až se sejdete s přáteli u sklenky vína a proberete všechny poslední novinky? Ať už je pro vás obývák oblíbeným útočištěm po náročném dni nebo místem přátelských setkávání, důležité je, abyste se tady vy i vaši hosté cítili pohodlně a uvolněně. 

Obývací pokoj by měl být v první řadě čistý a uklizený a neměly by se zde povalovat žádné zbytečné věci. Také u nábytku platí, že méně znamená více – energie může volně proudit pouze tehdy, když se jí do cesty nestaví všemožné překážky. Plánujete-li stavbu domu, myslete na to, že obývací pokoj by měl mít pravidelný tvar (bez různých rohů a zákoutí) a v ideálním případě by měl směřovat na jihozápad, jihovýchod nebo západ. Naopak zcela nevhodná je orientace na sever.

Sedačku postavte čelem ke dveřím

Dominantním prvkem celé místnosti je zpravidla sedací souprava, která by měla stát čelem ke dveřím a zády ke stěně, nikoli naopak, ale ani volně „plavat“ v prostoru. Není také vhodné stavět ji pod okno. Sedačka umístěná zadní stranou ke zdi dává člověku pocit jistoty a stability – pouze tak máme podle Feng-shui „krytá záda“. To samé se týká i pohovky, kde si lze v případě potřeby vypomoct stylovým paravanem. Pozice proti dveřím není vhodná ani pro stůl, který by měl být vždy pěkně upravený (čistý ubrus, váza s živými květinami apod.). V obývacím pokoji se většinou nachází i televizor. Nedávejte ho však příliš blízko sedací soupravy (neměli byste sedět ani přímo naproti němu) a rozhodně v blízkosti televize nespěte.

Využijte sílu talismanů hojnosti

Feng-shui varuje před tzv. šáry (ostré hrany, úhly, rohy…), které brání volnému proudění energie. Dbejte proto, aby nejen nábytek, ale také doplňky měly zaoblené hrany. A když už jsme u doplňků – volte takové, které vzbuzují pozitivní pocity nebo různé talismany symbolizující stabilitu, ochranu a hojnost.

Pořiďte si pokojovou fontánku

Pozitivní energii přitahuje také světlo, dbejte proto na dostatečné osvětlení (žádné temné kouty) a voda. I ta nejobyčejnější pokojová fontánka může do vašeho příbytku přilákat hojnost. K harmonizaci prostoru přispívají také živé květiny se zaoblenými listy (pozor na rostliny typu tchynin jazyk nebo kaktusy).

Důležitou úlohu hrají rovněž barvy. Feng-shui si libuje převážně v pastelově jemných a zemitých odstínech, jako je broskvová, meruňková, béžová, žlutá, krémová, písková nebo hnědá. V obývacím pokoji se snažte vyhnout modré, zelené a červené.

Magnetem na pozitivní energii jsou také přírodní materiály, zejména dřevo. Určitě proto neuděláte chybu, když začnete pěkně od podlahy, přičemž je vhodné zvolit tvrdší dřevo (například dub), které je schopno pojmout větší množství blahodárné energie. Inspiraci můžete najít u série Palazzo nebo Compact.

Autor: Zdeňka Jeníčková


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.