Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Užít si volné chvíle po práci v klidu na své terase jistě předpokládá mít se kde pohodlně usadit. Ale to není všechno, co budete pro svůj pohodový odpočinek potřebovat. 

Plánujete venku večeřet? Pak se neobejdete bez grilu, který se pomalu stává samozřejmostí. Navíc hodně grilů je natolik chytře konstruovaných, že je lze mít venku vlastně po celý rok. Co se vám ještě hodí?

Otevřený výhled

Terasa bez střechy je prima hlavně v létě, ale kdo ví, jaké bude zrovna počasí. Pak se vyplatí její zastřešení. Může jít o tradiční pergolu doplněnou například polykarbonátovou střechu nebo ucelený systém i s bočními výplněmi. Často se označují jako pohyblivé pergoly a vtip je v tom, že mají střechu, s níž lze do jisté míry manipulovat (například naklánět lamely, nebo ji shrnovat), totéž může platit i pro posuvné bočnice.

Více světla

Solární osvětlení frčí už proto, že nabízí čtyři v jednom. Určitou měrou osvětlí daný prostor, mnohdy bývá designově velice zdařilé, současně se snadno instaluje (některé stačí zapíchnout do země, jiné jen postavit a další třeba umístit do jezírka) a jejich provoz téměř nic nestojí. Pokud vám jemné světlo nestačí, pořiďte si klasické elektrické osvětlení, tedy klasické z pohledu zdroje.

Plánujete rekonstrukci?

Jestliže vám dosloužila podlaha terasy a chcete ji vyměnit, můžete s ní současně řešit i zabudované osvětlení, například po obvodu. A když chcete novou podlahu, ovšem nestojíte o žádné velké budování a současně vás neomezuje prostor do výšky, nabízí se rychlá rekonstrukce pomocí terčů. Zásadní je rovný a pevný podklad, na který se terče staví a do nich se zasunují samonosné dlaždice či prkna. Netřeba se omezovat ani dekory, keramická dlažba může imitovat klidně kámen, jako nabízí série Multiquarz20 nebo dokonce dřevo, které najdete v sérii Teverkhome20.

Aby vám nebyla zima

Přenosná sálavá topidla najdou vícero využití. Až přijdou chladnější večery, oceníte je na terase a během roku třeba i doma nebo na chalupě. Nabízejí se elektrická či plynová, některé jsou určená k postavení, jiná k zavěšení. Praktickou zajímavost představují venkovní stolky s integrovaným topidlem ve středové noze, protože jak známo největší zima bývá od země.

Text: Věra Rýzová


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.