Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Bílá barva je symbolem jasnosti, čistoty a nevinnosti. Zejména v malých koupelnách dokáže s prostorem doslova divy. Další výhodou je, že bílou koupelnu ocení nejen ti, kteří preferují moderní jednoduchý čistý styl, ale i ti, kteří mají rádi více zdobnosti. 

Bílá s bílou

Velmi efektně působí bílá v kombinaci s bílými doplňky. Je potřeba si s ní však pohrát, abyste místo jemné elegance nevytvořili nemocničně sterilní prostředí. Bílé obklady skutečně nemusí být nuda. Zvolte buď bílou mozaiku, která dodá prostoru šťávu a nebo světlou náladu místnosti podpořte jemnými šedavými odstíny. Série Kanjiža Next si umí pohrát i s 3D efektem.

Když budete mít chuť na malou či větší změnu použijte barevné ručníky, barevné svíce či včleňte do prostoru výrazný doplněk, ať už rám zrcadla, malé křesílko nebo oživte dvířka koupelnového nábytku nějakou nalepovací ozdobou.

Abyste však s bílou byli spokojeni i po delší době je potřeba dbát na správný úklid. Pokud i spárovací hmota bude bílá, má tendenci časem zašednout či zežloutnout. Proto je dobré před každým vytřením koupelnu nejprve vysát či zamést, aby se nečistoty jen nerozmazaly do spár.

Inspirováno severem

Právě severský styl nebo styl Lagom umí s barvami jako je bílá, béžová a šedá pracovat nejlépe. Dokážou ze zdánlivě barevně jednotvárného prostoru vytvořit okouzlující útulné místo. Neutrální barvy doplňující bílou navíc vytvoří prostor, kde se budete cítit bezpečně, neboť vás vizuálně nic neruší. Pobyt v takové místnosti dokáže i zklidnit, o což při relaxační koupeli nebo masážním sprchování jde až na prvním místě. Navíc tento styl umí pracovat i s prostorovým dekorem. To nejlepší ze skandinávského stylu v sobě nese série Essenziale.

Bílá s barvami či dřevem

Kdy bílá skutečně vynikne je v kontrastu s jinými barvami. Pokud chcete něco více než doplňky, je dobré pouvažovat už ve fázi obkládání. Například bílá s modrou se do koupelny vyloženě hodí. Série Imperfetto je toho důkazem. Skvěle však působí i se zelenou, divočejší červenou a samozřejmě černou. Tyto barevné kombinace sice uberou na čistotě a jasnosti, zase však do místnosti vnesou dynamiku a hravost.

Velmi působivá je také kombinace bílé barvy se dřevem. Může se jednat o dřevěný nábytek nebo dokonce obklady imitující dřevo, ty představuje série Sylan. Pro dokonalý efekt můžete zvolit i umyvadlo v podobném duchu. O tom, že právě bílá koupelna umí s dekorem dřeva pracovat vás přesvědčí i série Shine, která dlažbu imitující dřevo doladí elegantními proužky či mozaikou na stěnách.

Autor: Markéta Palatin


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.