Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Máte doma budoucího školáka? Potom je načase provést úpravy dětského pokojíčku, který se co nevidět promění z veselé a pestré herny v místnost, kde se váš potomek bude učit svá první písmenka a pomalu si zvykat na příděl nových povinností. 

To samozřejmě neznamená, že navždy odzvonilo bezstarostným hrám, i v pokoji dítka školou povinného by měl zůstat prostor, kde si může nerušeně hrát a relaxovat, ale zároveň zde musí být dostatek místa také na učebnice a další školní pomůcky. A s novou životní etapou by měl vhodně korespondovat i nábytek.

Stůl, který s dítětem poroste

Základ pokoje pro malého školáka představuje psací stůl. Na trhu je k mání nepřeberné množství modelů a je pouze na vás, jestli zvolíte stůl v klasickém stylu, rohový nebo třeba takový, který tvoří součást multifunkční postele. Z praktického hlediska jsou asi nejpraktičtější tzv. rostoucí psací stoly s nastavitelnou konstrukcí rámu, která umožňuje upravovat výšku stolové desky. Ať už zvolíte kterýkoliv stůl, podstatné je, aby zde byl dostatek prostoru k odkládání učebnic a sešitů, kreslení, rýsování, vystřihování a dalším podobným činnostem. Velmi šikovné jsou také zásuvky, kam si může „malý študentík“ pohodlně uložit vše, co potřebuje mít stále po ruce, případně kontejnery na kolečkách. Stůl by měl stát ideálně u okna, aby na něj dopadalo denní světlo. Nezbytným doplňkem je stolní lampička (počítejte s tím, že zvláště v zimních měsících bude váš potomek dělat úkoly za šera) a odpadkový koš umístěný poblíž psacího stolu.

Vhodná židle a pohodlná postel

Velmi důležitá je také vhodná židle, u které je dobré zvážit větší investici – uvědomte si, že dítě na ní denně prosedí několik hodin. Dejte proto přednost dražším a kvalitnějším modelům s ergonomicky tvarovaným a polohovatelným sedákem. Samozřejmostí by měly být i područky. Kromě židle k psacímu stolu můžete dítěti pořídit také křeslo, případně sedací vak (fatboy), které budou sloužit převážně k relaxaci.

Malý školák si zaslouží i novou postel, která by měla mít už „dospělácké“ rozměry, a kvalitní matraci, aby se mu na ní dobře spalo a ráno se probouzel svěží a plný energie, kterou bude přes den potřebovat ve škole.

Oddělená „herní zóna“

Dětský pokoj by měl působit celkově poklidným a střízlivějším dojmem. Vyvarujte se příliš dekorativních prvků nebo výrazných barev, které by dítě zbytečně rozptylovaly a odváděly jeho pozornost od učení. Naopak se snažte vhodným zařízením a doplňky vnést do prostoru určitý řád, který mu usnadní přechod z období her do éry školních povinností.

Ani zde by však neměla chybět rovnováha. Dětský pokoj i nadále zůstává dětským pokojem, kde se malý školák nejen učí, ale také odpočívá a hraje si. Neméně důležité jsou proto i různé hrací prvky (pro mladší děti např. domečky, prolézačky apod.). Snažte se však, aby hrací zóna byla zřetelně oddělena od té pracovní.

Nejteplejší podlaha? Dřevo

V této souvislosti popřemýšlejte také o vhodné podlahové krytině. Zvolíte spíš vinyl, laminát nebo dřevo? Každý z těchto povrchů má své výhody. Pravdou však je, že dřevěná podlaha je ze všech materiálů nejteplejší a navíc velmi dobře izoluje hluk, i když je náchylnější na mechanické poškození. Zajímavě působí série Imperio.Variantou tak může být právě laminát nebo vinyl. Jaký je rozdíl mezi vinylem a laminátem jsme pro vás shrnuli v předchozím článku. Záleží tedy nejen na dekoru, který zvolíte - ať bude tmavý (vinylová série Balance Click) nebo přírodně laděný (laminátová série Creo).

Autor: Zdeňka Jeníčková


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.