Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Ačkoliv jsou výrazné výkyvy počasí stále častější, v létě je povětšinou skutečně teplo. Co potěší venku u vody, to se doma stává často unavující. Teploty totiž neklesají ani v nočních hodinách, což kvalitě spánku neprospívá. I přesto máte šanci vytvořit si v ložnici příjemnější prostředí. Co vám pomůže? 

Než si půjdete lehnout, měli byste vypnout televizor, počítač a telefon. Tato chytrá zařízení do jisté míry produkují teplo, navíc modrá složka záření narušuje přirozené biorytmy, a tedy i spánek.

1. Slunci dejte červenou

Stínění v ložnici je zásadní. Interiérové stínění více zdobí, kdežto exteriérové lépe zamezí pronikání slunečních paprsků, a tudíž i tepla. Vybrat si můžete z řady žaluzií, rolet či sun screenů. Vybírejte vhodné barvy, neboť platí, že čím světlejší barvat, tím dokonaleji odráží světlo a také pak se ani tolik nevytváří teplo. Pokud je ložnice směřována na jih nebo západ, kdy je letní slunce skutečně cítit, měli byste už při vybavování ložnice na tuto skutečnost myslet. Vhodné jsou tedy i podlahové krytiny ve světlejších barvách. Může se jednat o dřevěnou podlahu, laminátovou (například série Creo) nebo dokonce dlažbu. Právě dlažba dokáže v létě skutečně dodat pocit ochlazení. Zvolit můžete například dekor imitace dřeva ze série ALPES, který nabízí i vkusné patchworkové vzory, jimiž lze ozdobit například stěna za postelí.

2. Úprava vzduchu

Stacionární klimatizace je bezvadná, ale žádá si větší připravenost. Pokud chcete mít chladnější vzduch hned, pomůže mobilní klimatizační jednotka; pro ni, respektive pro hadici na odvod teplého vzduchu je třeba vyvrtat otvor ve zdi. Mezi novinky posledních let patří ochlazovače vzduchu, jež představují mezistupeň mezi větrákem a klimatizací. Ochlazovače využívají vodu nebo led a vzduch také zvlhčují. Podobně jako mobilní klimatizace jsou přenosné, nepotřebují však vývod teplého vzduchu.

3. Postele, matrace, lůžkoviny

Patrně byste museli ležet na konstrukci z kovu, abyste se skutečně ochladili, ale to by zase nebylo komfortní. Matrace mají dobře přijmout teplo a pot a rovněž je umět odvést, což platí pro většinu moderních produktů z různých typů pěn, některé sázejí na materiály na bázi gelu. V létě se používají lehčí přikrývky, s nižší gramáží výplně, ovšem i ty musí snáze absorbovat a odvádět pot. To dokážou funkční materiály, například lyocellová vlákna z dřevní hmoty. Využívají se pro potahy matrací, přikrývek i pro povlečení. To však může být také z chladivého lnu či bavlny (vyzkoušejte bavlněný satén).

4. „Ledové“ barvy a dekory

Využijte pocitové ochlazení díky vhodně zvoleným barvám. V tomto případě je bílá či světle šedá výmalba sázkou na jistotu, mezi studené barvy patří rovněž modrá a zelená, jen pozor na vhodné odstíny. Podobně působí také vzory. Když se zachumláte do lehké přikrývky s povlečením s dekorem vln či kapek vody, bude se vám lépe spát. Abyste mohli doplňky střídat dle libosti, zvolte na podlahu například dlažbu v imitaci dřeva Karval, která svým vzorem i pokládkou ve formě parket pomůže navodit pocit pohodlí a bezpečí, přičemž si zachová vlastnosti dlažby.

5. Co vás nic nestojí

Pár hodin před tím, než si půjdete lehnout, můžete vložit povlečení do mrazáku. Do vázy u postele nedávejte květiny, nýbrž ji naplňte kostkami ledu. Pomůže i namočené prostěradlo pověsit na okno. A v hlavně se snažte usínat s relativně čistou hlavou a poloprázdným žaludkem.

Text: Věra Rýzová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.