Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Krásná a funkční podlaha je základem každého bytu. Velmi často se objeví otázka, zda zvolit dřevěnou podlahu nebo se přiklonit spíše k laminátové podlaze. Přestože vypadají na první pohled téměř stejně, jejich vlastnosti jsou přeci jen odlišné. Na základě čeho tedy vybírat?

Dřevěná podlaha

Přírodní dřevo je na omak příjemné, teplé, voní (pokud není použit typ laku či oleje, který vůni utlumí), dokáže udržovat vlhkost a též umí regulovat teplotu v místnosti. Výhodou kvalitní dřevěné podlahy je i její originální kresba, která se v průběhu doby ještě vybarvuje a lehce mění. Dřevo je citlivé na světlo. Mezi nevýhody patří měkkost, která je vždy závislá na typu dřeviny, ze které je podlaha vyrobena. Dřevěná podlaha je také navzdory moderním technologiím zpracování stále náročnější na údržbu.

Dřevěná podlaha se nejčastěji využívá v reprezentačních místnostech, tedy obývacích pokojích, kde je dostatek volného prostoru, aby vynikla. Styl je čistě na vás. Dřevu to sluší jak s designem širokých prken (např. série Imperio), tak s elegantními jemnými proužky jaké nabízí série Villa. Velmi často se díky příjemnému hřejivému pocitu, který přirozeně vyvolává, používá v ložnicích. Kvalitní dřevěná podlaha má také tu vlastnost, že i levnější nábytek na ni vypadá důstojně. Abyste dodaly prostoru opravu dokonalost, nepodceňujte ani výběr lišt, které celkový dojem z podlahy dokážou ještě umocnit.

Proč dřevěnou podlahu: pocit tepla, elasticita, hluková izolace, minimální hořlavost, dlouhá životnost, originalita dekoru

Laminátová podlaha

Moderní materiál laminátových podlah je činí velmi odolnými. Navíc je u nich plusem i nižší cena a jednodušší údržba. Velkou výhodou je i množství dekorů, které umí podpořit doslova každý styl. Pro labužníky je k dispozici série Arte, která napodobuje buď zámecký styl nebo naopak vytvoří nadčasový moderní interiér. Jejím základem jsou velké podlahové dlaždice. Série Eligna Wide pro změnu nabízí originální design z extra velkých prken imitující dřevěnou kresbu.

Díky svým vlastnostem je laminátová podlaha vhodná i do prostor s větší zátěží (kuchyní, předsíní nebo dětských pokojů). Některé (jako například Impressive Ultra) dokonce mají speciální voděodolnou úpravu, která umožní jejich využití i v koupelnách. Laminátová podlaha se hodí zejména těm, kteří bydlí se zvířecími mazlíčky. Jejich drápky jsou totiž pro dřevěnou podlahou dost zničující. Abyste však získali opravdu kvalitu, je potřeba se vyhnout levným laminátovým podlahám vyrobených často z nízkotlakového laminátu.

Proč laminátovou podlahu: snadná údržba, mechanická odolnost, široká škála dekorů, rychlost pokládky (možnost výměny lamel u plovoucí pokládky), stálost barev

Autor: Markéta Palatin


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.