Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Staré čínské učení přikládá právě této místnosti vysokou důležitost. Kuchyně je totiž srdcem každé domácnosti a bývá tradičně spojována se zdravím a blahobytem. Pokud je zde všechno v harmonii, daří se i celé rodině, která je zdravá a spokojená a mezi jednotlivými členy panují srdečné a láskyplné vztahy. Což ovšem platí také naopak... 

Jestli vám to situace dovolí, umístěte kuchyň co nejdál od hlavního vchodu. Měla by mít pokud možno pravidelný tvar bez různých temných škvír a zákoutí, kde se tak ráda zdržuje negativní energie. Jde-li o kuchyň v rodinném domě, ideální pozice je v přízemí, aby dovnitř mohla volně proudit zemská energie. Z okna byste se měli dívat na jih nebo na východ.

Zlikvidujte špinavé nádobí

Prostředí v kuchyni by mělo přitahovat co nejvíc pozitivní čchi (životní energii), což docílíte tím, že tuto místnost budete udržovat v čistotě (uklizené nádobí, čistá podlaha a pracovní deska). Nedbale uklizená kuchyň přetékající špinavými talíři a hrnci narušuje nejen kvalitu života zdejších obyvatel, ale i nutriční hodnoty jídel, která zde vznikají. Přísun blahodárné energie podpoříte také světlými pastelovými barvami, které v sobě snoubí jemnou krásu a harmonii, případně bílou, jež ztělesňuje čistotu. Inspiraci pro kuchyně laděné do pastelových barev najdete u série Pastella Bricks.

Vyvarujte se naopak modré (symbol vody) a červené (symbol ohně), které narušují rovnováhu tím, že umocňují dominantní postavení jednoho z živlů. K příznivě plynoucí energii napomáhají také živé květiny, které je vhodné umístit do rohů místnosti, aby se prostor opticky zaoblil.

Sporák dejte co nejdál od ledničky

Sporák by nikdy neměl sousedit s dřezem nebo ledničkou, naopak by měl stát co nejdál od nich, aby došlo k oddělení dvou nejsilnějších živlů (ohně a vody). Pokud to nejde, vložte mezi sporák a dřez něco zeleného, třeba rostlinu nebo zelenou rychlovarnou konev. Jsou-li spotřebiče naproti sobě, můžete mezi ně dát zelený kobereček. Nechce se vám drhnout zašlé plotýnky na sporáku? Možná, že vám práce půjde lépe od ruky, když vám prozradíme, že čisté a funkční plotýnky podporují příliv financí do vašeho domova. Jste-li s penězi skutečně na štíru a potřebujete pořádnou finanční injekci, vyzkoušejte malý trik – přímo za hořáky umístěte lesklý povrch. Pomoci vám mohou skleněné mozaiky Woods. Peníze k vám poplynou dvojnásob rychle. Je také dobré používat všechny čtyři plotýnky. Aspoň čas od času. Nepoužívané plotýnky symbolizují nevyužité zdroje a promarněné šance.

Hrnky a pánvičky ukliďte do skříněk

Stojíte při vaření čelem ke zdi? Pak jsou vaše záda nechráněná a vy oslabení. V takovém případě se doporučuje pověsit na zeď pověsit zrcadlo, abyste při vaření viděli, co se děje za vámi. Hrnečky, talířky, misky, pánvičky, nerezové nože, nebo různé sušené dekorace, jako třeba cibule a česnek… Také si potrpíte na spoustu maličkostí, které vám leží a visí po celé kuchyni? Podle Feng Shui by měly být ukryty před zraky hostů i majitelů. Dokonce včetně odpadkového koše! Jedině v čisté a „prázdné“ kuchyni může volně proudit blahodárná energie.

Autor: Zdeňka Jeníčková


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.

Tímto dávám společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., se sídlem Plzeň - Křimice, Chebská 2, PSČ 32202, IČ: 263 56 872, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Plzni oddíl B, vložka 1045 (dále jen „správce“) souhlas ke zpracování mých výše uvedených osobních údajů, tedy mého jména a příjmení, mého bydliště a mé adresy elektronické pošty (dále jen „osobní údaje“). Souhlas ke zpracování osobních údajů je dáván za účelem zasílání informací a za účelem zasílání obchodních sdělení mojí osobě.

Z mé strany se jedná o dobrovolné poskytnutí osobních údajů. Osobní údaje mohou být správcem zpracovávány po dobu neurčitou, a to v elektronické podobě automatizovaným způsobem nebo v tištěné podobě neautomatizovaným způsobem. Zpracováním osobních údajů může správce pověřit další osobu – zpracovatele.

Prohlašuji, že jsem byl(a) poučen(a) o mém právu na přístup k osobním údajům. Prohlašuji, že jsem byl(a) poučen(a) o tom, že pokud bych se domníval(a), že zpracování osobních údajů je prováděno v rozporu s ochranou mého soukromého a osobního života nebo v rozporu se zákonem, mohu požádat správce o vysvětlení a dále mohu požadovat, aby takto vzniklý stav byl odstraněn.