Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Je natolik běžné, že se zdá snadné ho pořídit. Vyberete si to nejhezčí a pozveme řemeslníka, aby ho správně instaloval. Ale design není vše, čím byste si při nákupu měli nechat „unést“. 

Současná nabídka umyvadel je nepřeberná. Na trhu najdete jak kulaté, tak hranaté, obdélníkové nebo čtvercové, pro jednoho i rodinu (dvojumyvadla), umístěné standardně u zdi nebo rovnou v rohu. Klasických tvarů i asymetrické.

1.Jak vysoko

Běžně se umyvadlo dává asi 80 až 85 cm od podlahy. Ale jak vysoko ho nakonec umístíte, zůstává pouze na vás. Berte v potaz rozdílnou výšku jednotlivých členů domácnosti i prostý fakt, zda lze jiné než stávající výšce upravit rozvody, nebo jestli s tímto zásahem vůbec počítáte. Když zůstaneme u toho, co je obvyklé, pak na šířku měří kolem 60 cm (u dvojumyvadel dvojnásobek či i více) a jeho hloubka bude 45 až 50 cm. A poslední centimetry se týkají prostoru, který by měl být před ním volný, a to alespoň 60 cm.

2. Různé typy

Nejznámější jsou umyvadla závěsná, jež se připevňují na zeď. Další možnost nabízí umyvadlo určené k umístění na desku, elegantní je však i zapuštění do desky, a to zcela nebo částečně. Velmi efektní variantou je umyvadlo Flaminia Roll. S volně stojící variantou také neprohlopíte. Výrobky, které se kombinují s deskou, nabízejí další odkládací plochu, což je praktické. Odkládací prostor se však dá integrovat rovnou do umyvadla, jež se tímto prodlužují třeba o dvacet i více cm (například série Durastyle). Dalším tématem na zvážení je, zda zvolit umyvadlo oválné, kulaté, hranaté či nějakého netradičního tvaru. Velmi záleží na vašem vkusu. Do minimalistických koupelen a k modernímu designu se preferují umyvadla hranatá, do klasických koupelen zase oválná.

3. Umyvadlo s přepadem nebo bez něj

Starší umyvadla tradičně mívala přepad, tedy otvor v horní části, moderní výrobky jím rovněž můžou být vybavené, ale stejně tak se stále běžně prodávají ta bez přepadu. Který zvolit, zase je to na vás. Přepad má jasnou funkci – když je v umyvadle zátka a zapomenete zavřít vodovodní baterii, přebytečná voda má kam odtéct. Na druhou stranu, výrobek bez přepadu působí z pohledu designu velice čistě, což platí i pro Moon.

4. Z čeho bude

Zase jsme u dalšího nej – nejvíce se využívá glazovaná keramika, a nemusí být jen bílá. Dále jde o litý mramor, který podobně jako sklo potěší větší škálou tvarových možností. Ovšem umyvadlo může být třeba i z oceli, kusu přírodního kamene a pro někoho možná překvapivě také ze dřeva. K netradičnímu materiálu je však dobré doladit i styl koupelny. Můžete se inspirovat sérií obkladů Cotti D Italia. Pokud chcete něco opravdu netradičního, skvěle působí kamenné umyvadlo Jurassic.

Text: Věra Rýzová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.