Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Teplé dny se nejlépe prožívají v bazénu na zahradě. A protože je to místo nejen pro plavání, ale i pro relaxaci a hry, rozhoduje o kvalitě koupání také jeho okolí. Jaké povrchy jsou pro okolí bazénu vhodné? Poradíme také, na co se při plánování bazénu zaměřit. 

Základní pravidla, když pořizujete bazén

Ať už zvolíte jakýkoli druh bazénu, měly byste jej umístit v části zahrady, kam slunce dopadá nejvíce. Ideálně by měl být i blízko domu. Kromě bazénu myslete i na prostor pro lehátka, případně stolky, pergolu či slunečník. Povrch, který okolo bazénu zvolíte, by měl plnit nejen estetickou funkci, ale především být praktický a bezpečný. Mezi povrchy vyloženě nevhodné patří například štěrk. Také si dejte pozor na trávník. Je velmi krásné mít jej kolem venkovního bazénu, avšak „jen“ do prvního posečení, kdy si zbytky trávy do bazénu nanosíte a místo koupání budete donuceni bazén vyčistit.

Dlažba kolem bazénu

Spolu s otázkou čím obložit bazén se nabízí i otázka, čím obložit terasu. Bazén totiž na tuto venkovní část domu často navazuje. Tím, že obě části propojíte získáte nejen praktické využití prostoru, ale navíc i designově čistý styl. Terasu pak můžete pojmout jako odpočinkovou zónu vybavenou právě lehátky.

Ideálním řešením pro okolí bazénu je dlažba, případně kámen či jeho imitace. Pokud zvolíte drsnější povrch dlaždic, bude zároveň plnit i protiskluzovou funkci. Dlažba je navíc velmi praktická na údržbu a venkovní série jsou vybaveny mrazuvzdornou úpravou. Jedinou nevýhodou je, že v horkých dnech se dlažba může rozpálit. Velmi působivé jsou i mozaiky, které dodají bazénu na romantickém vzhledu nebo dlažby imitující dřevo.

5 tipů dlažeb vhodných k bazénům

1. Patio - krásná dlažba s výrazným dekorem imitace kamene.
2. Natural - zátěžová a vysoce trvanlivá nenasákavá dlažba, která díky své struktuře povrchu zaručuje i protiskluzovou ochranu.
3. Petra - přirozeně elegantní série imitující kámen.
4. Vega - dlažba připomínající svým jemným zbarvením kámen.
5. Stones - luxusní série imitující kámen, která je vhodná jak do vnitřních, tak venkovních prostor a okolo bazénů.

Další alternativy

Oblíbeným materiálem pro obložení bazénu je vedle dlažby také dřevo. Hlavní výhodou dřeva je, že se na slunci tolik nerozpálí, avšak jeho údržba (aby vydrželo stále krásné) je výrazně složitější. Efektní jsou také směsi lepených kamínků. Velkým hitem se staly i kompozitní materiály z PVC imitující dřevo.

Autor: Markéta Palatin


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.

Tímto dávám společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., se sídlem Plzeň - Křimice, Chebská 2, PSČ 32202, IČ: 263 56 872, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Plzni oddíl B, vložka 1045 (dále jen „správce“) souhlas ke zpracování mých výše uvedených osobních údajů, tedy mého jména a příjmení, mého bydliště a mé adresy elektronické pošty (dále jen „osobní údaje“). Souhlas ke zpracování osobních údajů je dáván za účelem zasílání informací a za účelem zasílání obchodních sdělení mojí osobě.

Z mé strany se jedná o dobrovolné poskytnutí osobních údajů. Osobní údaje mohou být správcem zpracovávány po dobu neurčitou, a to v elektronické podobě automatizovaným způsobem nebo v tištěné podobě neautomatizovaným způsobem. Zpracováním osobních údajů může správce pověřit další osobu – zpracovatele.

Prohlašuji, že jsem byl(a) poučen(a) o mém právu na přístup k osobním údajům. Prohlašuji, že jsem byl(a) poučen(a) o tom, že pokud bych se domníval(a), že zpracování osobních údajů je prováděno v rozporu s ochranou mého soukromého a osobního života nebo v rozporu se zákonem, mohu požádat správce o vysvětlení a dále mohu požadovat, aby takto vzniklý stav byl odstraněn.