Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Povznést zařízení domácnosti na vyšší level se dá vcelku jednoduše pomocí barev. Chcete-li fádní interiér proměnit v luxusní, použijte zlatou. Hodí se nejen do koupelny, ale i do obývacích pokojů či ložnic. Víme jak na ni! 

Zlatá barva v interiéru je výjimečná a podle toho je třeba s ní nakládat. Když si nejste jistí, dopřejte si tuhle barvu na doplňcích a drobných interiérových prvcích. Ovšem máte-li kreativního ducha, můžete ji volit na větších plochách, avšak zde už je zapotřebí více citu, abyste svoje bydlení neproměnili v pouťovou atrakci.

Trochu teorie

Dříve se zlatá často kombinovala s hnědou a odstíny dřeva, což i dnes působí stylově. Zejména dřevěným podlahám jako je série Palazzo zlatá  vyloženě sluší. Zlatá barva však bude pěkně vypadat i s moderní šedou, může osvěžit tmavě modrou, přidat další špetku výjimečnosti královské bordó. Při troše citu a přesvědčení se dá spojit téměř s jakoukoliv barvou. A kdo si oblíbil čisté řešení, může osvěžit sněhobílý interiér právě touto barvou vítězství. Používá se jak v moderně zařízených domácnostech, tak v těch, které se stylově vrací do minulosti.

Jako šperky

Zlatá barva bude dobře fungovat jako doplněk použitý na solitéru i na drobných předmětech. Jím může být rám zrcadla nebo obrazů, vysoká váza, sestava malých svícnů… Často se uplatňuje rovněž na textiliích, povlečením počínaje a ručníky konče. Optimální je vybírat všechny drobnosti najednou, jen tak docílíte stejného odstínu a domácnost nebude vypadat kýčovitě.

Další zlaté možnosti

Další možnost, jak dodat interiéru na výjimečnost, nabízí kov. Všimněte si, jak krásně vypadá designově strohý nábytek opatřený zlatými úchytkami, interiérové kliky nebo vodovodní baterie s decentní zlatou linkou. A což teprve otopná tělesa, jako například Cordivari Retro V! Zlatá se často používá také u technických částí svítidel, které ve spojení se světlem poutají ještě větší pozornost.

Obkládačky zn. Exkluzivně

Možná se právě vám líbí zlatá barva užitá na větší ploše, a současně se trochu obáváte, zda to nepřeženete. Ideálním řešením je styl chytré horákyně. Vsaďte na obkládačky se zlatým dekorem, nebo barevně nadčasový obklad kombinujte se zlatou mozaikou (viz série Sunset) či listelou. Skvěle působí i použití zlaté barvy jako detailu na obkladech, například v imitaci kamene Alpes ABK. Luxusní barva se na keramiku může nanášet ručně nebo strojově, pomocí tisku.

Text: Věra Rýzová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.

Tímto dávám společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., se sídlem Plzeň - Křimice, Chebská 2, PSČ 32202, IČ: 263 56 872, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Plzni oddíl B, vložka 1045 (dále jen „správce“) souhlas ke zpracování mých výše uvedených osobních údajů, tedy mého jména a příjmení, mého bydliště a mé adresy elektronické pošty (dále jen „osobní údaje“). Souhlas ke zpracování osobních údajů je dáván za účelem zasílání informací a za účelem zasílání obchodních sdělení mojí osobě.

Z mé strany se jedná o dobrovolné poskytnutí osobních údajů. Osobní údaje mohou být správcem zpracovávány po dobu neurčitou, a to v elektronické podobě automatizovaným způsobem nebo v tištěné podobě neautomatizovaným způsobem. Zpracováním osobních údajů může správce pověřit další osobu – zpracovatele.

Prohlašuji, že jsem byl(a) poučen(a) o mém právu na přístup k osobním údajům. Prohlašuji, že jsem byl(a) poučen(a) o tom, že pokud bych se domníval(a), že zpracování osobních údajů je prováděno v rozporu s ochranou mého soukromého a osobního života nebo v rozporu se zákonem, mohu požádat správce o vysvětlení a dále mohu požadovat, aby takto vzniklý stav byl odstraněn.