Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Je známý fakt, že každá barva vyzařuje svou vlastní energii, která v člověku probouzí různé pocity. Hnědá patří mezi barvy, které nejvíc lahodí našemu tělu i duši, neboť nám svou zemitostí dodává pocit bezpečí a stability a tolik potřebného klidu a harmonie, které se dnes stávají stále vzácnějším artiklem. A právě koupelna je jako stvořená k tomu, abychom zde relaxovali, nechávali ve voňavých bublinkách rozpouštět a odplouvat zbytečné myšlenky a čerpali novou sílu... 

Možná v této chvíli zrovna plánujete rekonstrukci koupelny a uvažujete o vhodných obkladech. V tom případě platí víc než jindy „dvakrát měř, jednou řež“. Uvědomte si, že na obklady, které vyberete, se budete dívat minimálně dalších deset let. Výrazné barvy a vzory, které vám teď připadají nesmírně trendy, by vás už za rok mohly omrzet natolik, že je budete chtít vyměnit za nové. Pokud jste na pochybách a nevíte, jakou barvu zvolit, sáhněte po hnědé. 

Hnědá nás navrací ke kořenům

Hnědá je ze své podstaty klidná a uzemňující barva, která dokáže navodit pocit souznění s přírodou. Je to barva dřeva a v interiéru vytváří útulnou a příjemně hřejivou atmosféru. Spojení hnědé s přírodou umožňují obklady Hair. Hnědá odstraňuje stres a napětí, symbolizuje pohodu, skromnost, bezpečí a navrací nás k našim kořenům. Energie, která z ní vyzařuje, je velmi jemná a nenásilná, má harmonizující účinky a schopnost dostat nás zpět do našeho pevného středu. Hnědá barva je navíc i velmi praktická, má velké množství zajímavých odstínů, které se dají vkusně kombinovat mezi sebou, ale zajímavě působí také společně s jinými barvami. Pohrajte si třeba s šedou kombinací u obkladů Habitat.

Hořká čokoláda, karamel i cappuccino

Záleží jen na vašich pocitech a preferencích. Někdo miluje temný odstín hořké čokolády, jiný dává přednost skořici, nebo třeba světlému dřevu s měděným nádechem, dalšímu se líbí karamelová či krémové cappuccino. Kombinaci odstínů i tvarů najdete u série Evolutionmarble. Jemnost v pastelovém šestihranném provedení zase u série Clays Hexagon. Okouzlujícím dojmem působí kombinace hnědé s pastelově růžovou, světle zelenou nebo něžně fialovou... Nejste typ člověka, který rád experimentuje, a držíte se raději při zemi? Zkuste hnědé obklady zkombinovat s bílými nebo smetanovými doplňky – výsledný dojem vás mile překvapí. V luxusním provedení si můžete vybrat například lesklé obklady ze série Marmoker. Mnohé jistě potěší, že barva země také příjemně tlumí působení chladných odstínů, neboť neutralizuje jejich příliš výraznou energii.

Pohrajte si s barevnými doplňky

Milujete změny a rádi čas od času uplatňujete tuto svou zálibu i v interiéru? Hnědá barva k tomu skýtá přímo ideální podmínky. Koupelnu s jemným hnědým obkladem jaký nabízí třeba série Agora můžete velmi snadno – pouze výměnou doplňků – proměnit v úplně novou neokoukanou místnost, což bez problémů zvládnete i za jediné odpoledne. Zelené ručníky a další nezbytné propriety vyvolají v koupelně úplně jinou náladu, než tytéž předměty v červené či fialové barvě. A až vás omrzí fialová, vyzkoušejte třeba žlutou, fantazii se meze nekladou. Prostě si hrajte!

Autor: Zdeňka Jeníčková


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.