Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Pohodlí na dosah ruky. Komu by se nelíbilo, že? V moderních interiérech, kde tomu prostor dovolí, se objevil trend ložnicových koupelen. Pokud si uvědomíme, že srdcem domu není kuchyň nebo obývací prostor, nýbrž ložnice (právě zde je podle mnoha učení skryt vnitřní život rodiny), dává intimita vlastní koupelny hluboký smysl. 

Základem ložnice je postel

Ať se rozhodnete řešit koupelnu v ložnici jakkoli, důležité je si uvědomit, že základem ložnice je postel. Její čelo by mělo mít za sebou pevnou stěnu (například podle Feng šuej se nedoporučuje mít za hlavou prázdný prostor) a přístup k posteli by měli mít oba partneři rovnocenný (což podpoří i jejich vzájemný vztah). Pokud je v místnosti zrcadlo, neměli byste na něj z postele vidět. Na to je potřeba si dát pozor zejména při variantě otevřené ložnice s koupelnou.

Pěkně odděleně

Nejčastějším způsobem, jak se koupelna spojená s ložnicí řeší je samostatná místnost, která je od ložnice oddělena dveřmi. Výhodou dveří mezi oběma místnostmi může být soukromí toho, kdo se v koupelně zrovna nachází a též jistá bariéra od pachů a vlhkosti. Nemusíte také řešit rozdílnost podlah, takže zatímco v ložnici máte například dřevěnou podlahu a koupelnu můžete ladit do podobných odstínů dlažby a obkladů.

Vana vedle postele?

Chcete mít v ložnici soukromou koupelnu, ale nemáte dostatek prostoru na další místnost? Řešením je umístit koupelnu přímo v ložnici. Při této variantě je důležité se zamyslet nad designem, praktičností a odolnosti materiálů v samotné místnosti, zejména podlah. Velmi výhodné je mít probíhající podlahu, ideálně dlažbu. Ta kromě klasické keramiky umí imitovat dřevo (série Treverkever), mramor či kámen. Vsadit můžete i na bílou klasiku. Bát se nemusíte ani podlah vinylových nebo laminátových se speciální voděodolnou úpravou.

Pokud by vám nevyhovoval pohled na vanu či sprchový kout, můžete prostor oddělit příčkou. Ta se může stát zajímavým prvkem interiéru. Zejména, pokud ji obložíte mozaikou, například ze série Aura. Do příčky můžete „skrýt“ i posuvné dveře, které se doporučují v případě, že zde chcete mít i toaletu. Mezi úskalí této varianty může patřit nižší teplota místností, neboť pro spánek je nižší teplota příjemnější.

Samotný koupelnový kout můžete pojmout unikátně, a opticky jej oddělit od zbytku koupelny. Zvolte například obklady v imitaci kamene Mystone. Samozřejmě máte možnost i obě místnosti stylově propojit. Tuto možnost nabízí velkoformátová leštěná imitace travertinu Tale.

Propojte ložnici, šatnu a koupelnu

Mezistupněm výše zmíněných variant je naplánování šatny mezi ložnici a koupelnu. Oddělit je můžete například lehkými posuvnými dveřmi a nebo též příčkou. Šatní místnost (resp. průchod ke koupelně) lze řešit na jedné straně otevřeným policovým systémem, šuplíky na drobnosti a na druhé straně (vícepatrové) závěsy s ramínky.

Autor: Markéta Palatin


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.