Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Také jste přesvědčeni, že člověk by se neměl obklopovat věcmi, které ho jen dusí a na které zbytečně sedá prach? Máte rádi volnost a ve svém životě potřebujete dostatek prostoru, ve kterém se můžete kdykoliv svobodně nadechnout? Pak je pro vás minimalistický styl jako stvořený... 

Určitě jste už někdy zažili ten nádherný pocit lehkosti, když jste se v rámci velkého úklidu zbavovali různých nepotřebných předmětů, které vám doma v podstatě jen zabíraly místo. Jako by se prostor kolem vás náhle nějak zázračně provzdušnil a rozzářil a také vy sami jste si najednou připadali mnohem uvolněnější. Proč si tu příjemnou atmosféru lehkosti a „prostého bytí“ nevykouzlit doma natrvalo? Pro bydlení v minimalistickém stylu je něco takového naprostá přirozenost.

Začněte od poliček nebo šatníku

Pokud nechcete, či nemůžete předělávat hned celý byt, začněte po malých krůčcích a pro začátek třeba zredukujte oblečení ve skříních nebo různé dekorace v poličkách a sekretářích. Snažte se přitom oprostit od myšlenky, že suvenýry nebo dárky, které vám věnovali vaši přátelé a blízcí, se zásadně nevyhazují – s tímto přístupem by se váš domov časem proměnil v jedno velké skladiště. Ostatně, nikdo netvrdí, že všechny ty „parádičky“ musíte vyhodit do popelnice. Jistě se ve vašem okolí najdou lidé, kterým by podobné věci naopak udělaly radost. Stejně jako oblečení, které vám nepadne, případně ho už celé roky nenosíte. Darujte ho, nebo ho odneste do velkoobjemového kontejneru. Uvidíte, že i tato malá změna vám uleví. Potom můžete totéž provést s nábytkem. V každé domácnosti se určitě najde pár přebytečných kousků…

Zvolte si nějaký originální kousek

To samozřejmě neznamená, že vám ve finále zůstane nekompromisně strohý holobyt. Naopak, volný prostor dá vyniknout čistým liniím, funkčnosti a možnostem praktického využití a také originálním předmětům, kterým se zde dostane podstatně více pozornosti než v prostředí přecpaném věcmi. V „prázdné místnosti“ se bude báječně vyjímat moderní obraz, starobylé houpací křeslo, zajímavý přírodní samorost a nebo třeba zajímavé obklady na stěně. Inspirativní může být série DO UP. Právě proto, že se minimalismus řídí heslem „méně znamená někdy více“, dává před kvantitou přednost kvalitě. Do tohoto interiéru patří také barvy nebo živé květiny, stejně jako zajímavé umělecké artefakty, takže „nudné šedi“ se rozhodně obávat nemusíte.

Celkový dojem umocněte podlahou

V minimalisticky zařízených místnostech báječně vynikne také mnohdy opomíjená část interiéru, kterou je podlaha. Úchvatným dojmem působí zejména dřevěné podlahy s výraznou strukturou, jako dubová ze série Palazzo. Minimalismus též rád pracuje s velkoformátovou dlažbou, imitacemi betonu či kamene, oblíbenou bývá pro svou univerzálnost série Dynamic, nebo naopak výraznými designy jako Dsignio, které jsou zvýrazněny právě jednoduchým (avšak často tvarově zajímavým) nábytkem, absencí dekorací i hrou barev.

Autor: Zdeňka Jeníčková


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.