Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Aby část stěny mezi pracovní deskou a horními skříňkami vypadala stále pěkně, i když často vaříte, musíte jí pořídit ochranný štít. Třeba z mozaiky. A proč využít právě mozaiku, když se dnes nabízí tolik možností? Snadná odpověď. Nabízí zajímavá kreativní řešení. 

Z čeho může být

Tradiční mozaika se vyrábí z keramiky, tudíž má stejné vlastnosti jako keramické obkládačky a dlažby. Něžně působí například mozaika Hydraulic, která se uplatní právě v tradičním, ale i retro laděném interiéru. Běžně jsou k vidění také mozaiky skleněné, výjimečné nejen esteticky, ale také díky své nenasákavosti. Samotný design může být i imitací jiných materiálů, jako například kámen, dřevo či kov. Velmi efektně působí například skleněné mozaiky Stones, které mají design přírodního kamene. Luxusním dojmem působí mozaika ze série Marbles připomínající mramor.

V případě tvaru je klasikou čtvereček, například 2 x 2 cm, ale jak se mění bytové trendy, pořídit si můžete také mozaiku připomínající slzy, velice populární je šestiúhelník, zaujmou však i malé či větší obdélníčky. Pro větší efekt se nabízejí i 3D varianty.

Proč na ni vsadit

Chcete-li obložit stěnu mezi kuchyňskými skříňkami mozaikou, patrně toužíte po originálním řešení. A to beze zbytku splňuje tradiční mozaika přilepená na pomocné síti. Snadno z ní oddělíte potřebné díly, aniž byste museli mít po ruce řezačku na obkládačky. Nebojte se zkombinovat různé barvy, či dokonce tvary, lesk s matem a podobně. Nutno ale podotknout, že aplikace mozaiky si žádá zkušenost a jistou ruku, zde je skutečně lepší pozvat si na práci specialistu. Druhou možnost nabízí obkládačka, která mozaiku připomíná; dílky jsou vyřezané do určité hloubky, po nalepení se prořezy vyplní spárovací hmotou.

Praktická poznámka

Uvědomte si, že se mozaika stane vaším průvodcem po dlouhá léta. Proto byste ji měli vybírat také s ohledem na to, zda chcete, aby:

  • zastoupila roli dominantní dekorace vaší kuchyně, s čímž mimo jiné souvisí i otázka osvětlenosti daného prostoru,
  • ochránila předmětnou část stěny po celé ploše, nebo ji plánujete zkombinovat s dlaždičkami,
  • ladila se stylem celkového vybavení kuchyně nebo fungovala jako kontrastní prvek.

Text: Věra Rýzová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.

Tímto dávám společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., se sídlem Plzeň - Křimice, Chebská 2, PSČ 32202, IČ: 263 56 872, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Plzni oddíl B, vložka 1045 (dále jen „správce“) souhlas ke zpracování mých výše uvedených osobních údajů, tedy mého jména a příjmení, mého bydliště a mé adresy elektronické pošty (dále jen „osobní údaje“). Souhlas ke zpracování osobních údajů je dáván za účelem zasílání informací a za účelem zasílání obchodních sdělení mojí osobě.

Z mé strany se jedná o dobrovolné poskytnutí osobních údajů. Osobní údaje mohou být správcem zpracovávány po dobu neurčitou, a to v elektronické podobě automatizovaným způsobem nebo v tištěné podobě neautomatizovaným způsobem. Zpracováním osobních údajů může správce pověřit další osobu – zpracovatele.

Prohlašuji, že jsem byl(a) poučen(a) o mém právu na přístup k osobním údajům. Prohlašuji, že jsem byl(a) poučen(a) o tom, že pokud bych se domníval(a), že zpracování osobních údajů je prováděno v rozporu s ochranou mého soukromého a osobního života nebo v rozporu se zákonem, mohu požádat správce o vysvětlení a dále mohu požadovat, aby takto vzniklý stav byl odstraněn.