Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Aby část stěny mezi pracovní deskou a horními skříňkami vypadala stále pěkně, i když často vaříte, musíte jí pořídit ochranný štít. Třeba z mozaiky. A proč využít právě mozaiku, když se dnes nabízí tolik možností? Snadná odpověď. Nabízí zajímavá kreativní řešení. 

Z čeho může být

Tradiční mozaika se vyrábí z keramiky, tudíž má stejné vlastnosti jako keramické obkládačky a dlažby. Něžně působí například mozaika Hydraulic, která se uplatní právě v tradičním, ale i retro laděném interiéru. Běžně jsou k vidění také mozaiky skleněné, výjimečné nejen esteticky, ale také díky své nenasákavosti. Samotný design může být i imitací jiných materiálů, jako například kámen, dřevo či kov. Velmi efektně působí například skleněné mozaiky Stones, které mají design přírodního kamene. Luxusním dojmem působí mozaika ze série Marbles připomínající mramor.

V případě tvaru je klasikou čtvereček, například 2 x 2 cm, ale jak se mění bytové trendy, pořídit si můžete také mozaiku připomínající slzy, velice populární je šestiúhelník, zaujmou však i malé či větší obdélníčky. Pro větší efekt se nabízejí i 3D varianty.

Proč na ni vsadit

Chcete-li obložit stěnu mezi kuchyňskými skříňkami mozaikou, patrně toužíte po originálním řešení. A to beze zbytku splňuje tradiční mozaika přilepená na pomocné síti. Snadno z ní oddělíte potřebné díly, aniž byste museli mít po ruce řezačku na obkládačky. Nebojte se zkombinovat různé barvy, či dokonce tvary, lesk s matem a podobně. Nutno ale podotknout, že aplikace mozaiky si žádá zkušenost a jistou ruku, zde je skutečně lepší pozvat si na práci specialistu. Druhou možnost nabízí obkládačka, která mozaiku připomíná; dílky jsou vyřezané do určité hloubky, po nalepení se prořezy vyplní spárovací hmotou.

Praktická poznámka

Uvědomte si, že se mozaika stane vaším průvodcem po dlouhá léta. Proto byste ji měli vybírat také s ohledem na to, zda chcete, aby:

  • zastoupila roli dominantní dekorace vaší kuchyně, s čímž mimo jiné souvisí i otázka osvětlenosti daného prostoru,
  • ochránila předmětnou část stěny po celé ploše, nebo ji plánujete zkombinovat s dlaždičkami,
  • ladila se stylem celkového vybavení kuchyně nebo fungovala jako kontrastní prvek.

Text: Věra Rýzová


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.