Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Tradiční použití keramických obkladů a dlaždic v interiéru se za poslední léta výrazně proměnilo. Sice se stále používají v prostorách se zvýšenou vlhkostí (kuchyň a koupelna), ale současně se skvěle uplatňují v dalších prostorách. Třeba v obýváku. 

Proč použít na podlahu v hlavním obytném prostoru dlaždičky? Třeba proto, že chcete mít doma uklizeno raz dva, patříte mezi majitele čtyřnohých mazlíků nebo se vám to zkrátka líbí.

Je praktická

Keramické dlaždice, na rozdíl od jiných materiálů, vydrží téměř cokoliv a na svém místě „sedí“ jako skála. Jen tak nepoškodí, a když už ano, není až takový problém vyměnit kus za kus. Nevadí jim omylem vylitá voda, nestudí, když pod ně použijete podlahové topení, a na rozdíl od přírodních materiálů se opravdu snadno myjí. A když dáte přednost velkoformátové dlažbě, snížíte množství spár, v nichž se nečistoty rády zachycují. Keramiku na podlaze zkrátka nemusíte hýčkat, stačí si ji užívat.

Je proměnlivá

Milujete dřevo, jenže parkety nebo poctivá dubová podlaha se do vašeho domku nehodí? Líbí se vám cotto, bydlíte však v paneláku? Nebo byste raději kámen, ovšem to by znamenalo staticky neúnosné zatížení stropu partaje pod vámi? V těchto a mnoha dalších případech přichází ke slovu dlaždičky napodobující mnohé tradiční stavební materiály. Kromě zmiňovaných třeba i kov nebo mramor. Ten nabízí série Evolutionmarble. Dlažba umí pracovat i s rustikálními vzory, což dokazuje série Era.

Je neotřelá

Dlažba jako řešení podlahy do obývacího pokoje nabízí i velký výběr originálních vzorů. Pohrát si můžete i s barevností. Zejména v moderně laděném interiéru je dlažba skvělou volbou. Příkladem může být nadčasová série Dsignio, která prostřednictvím geometrických tvarů vnese do prostoru náboj.

Pro dosažení sjednocení, zvětšení prostoru, ale i jako zajímavý designový prvek se nabízí protáhnout dlaždičky z podlahy na část stěny. Výsledek bude velmi neobvyklý a spolehlivě zaujme. K tomu se bezvadně hodí například dlažba ve tvaru hexagonů, díky nimž se zakončení na stěně stane opticky pohyblivým. Velmi efektně v tomto případě působí i dlažba v imitaci dřeva.

Text: Věra Rýzová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.