Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Září jako malý klenot v samém srdci domova a v moderních kuchyních je už prakticky nezbytností. Nejenže funguje jako nevšední estetický prvek, který zaujme na první pohled, ale zastane i celou řadu čistě praktických funkcí. Máte-li doma dostatek místa, neváhejte... 

Existuje mnoho způsobů, jak si zařídit kuchyňský ostrůvek. Nejprve si však dobře promyslete, k čemu přesně byl měl sloužit. Běžný model skýtá z jedné strany prostor pro vaření nebo přípravu jídla a z té druhé pro stolování. Stejně dobře ale může být i místem, kde si vaše děti píšou úkoly, nebo kde si večer vychutnáte s partnerem skleničku vína. V první řadě je ovšem třeba se rozhodnout, kam kuchyňský ostrůvek umístíte.

Ideální umístění? Uprostřed!

Jestli vám to podmínky umožňují, postavte ho doprostřed kuchyně. V ideálním případě byste k němu měli mít přístup ze všech stran – odborníci doporučují z každé strany 120 centimetrů, pokud to ale jinak nejde, postačí i devadesát. Chcete získat nějaký ten centimetr navíc? Nechte si ostrůvek navrhnout tak, aby se pod pracovní desku daly zasunout barové židličky. Velmi praktické je také zabudovat do něj dřez nebo myčku, což si ovšem žádá samostatný přívod vody a elektřiny. A nezapomeňte na kvalitní osvětlení. Je nejen velmi praktické, ale dodá ostrůvku na atraktivitě.

Jídelní stůl i domácí vinotéka

Kuchyňský ostrůvek lze využít jako snídaňový pult a zároveň i jídelní stůl. Jeho čelní stranu můžete vyplnit otevřenými policemi, do kterých se dá umístit, cokoli vás napadne – od různých dekorací přes knihy až po láhve s vínem, které celé kuchyni dodají na stylovosti. Pokud chcete na ostrůvek postavit také spotřebiče, počítejte s tím, že musí být podstatně větší, než ten, na kterém budete jen krájet zeleninu. Díky ostrůvku získáte i více úložného prostoru, což přijde v kuchyni vždycky vhod. Misky, tácy, talíře – to vše teď budete mít krásně po ruce a nebudete muset lovit nádobí kdesi v horních skříňkách.

Celkový vzhled umocní obklady

Aby se váš kuchyňský ostrůvek stal skutečnou perlou, která rozzáří okolní interiér, zaměřte se také na vzhled kuchyňské dlažby a obkladů. Využijte například nadčasovou moderní kolekci Vintage, která se pyšní vysokým leskem, lehkými proužkovými linie a hranami zkosenými tak, aby vytvářely 3D efekt diamantu nebo si pohrajte s jemností v sérii pastelových obkladů Chalk. Abyste kuchyňský ostrůvek podpořili i jako designový prvek interiéru, zvolte jednotnou podlahu. Krásně vypadá nejen dlažba, ale i dřevěná nebo laminátová podlaha. Můžete také klást důraz na hravou podlahu, kde ostrůvek bude doslova zářit například v bílé barvě, pak zvolte třeba dlažbu imitující dřevo v sérii Dolphin.

Autor: Zdeňka Jeníčková

 


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.

Tímto dávám společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., se sídlem Plzeň - Křimice, Chebská 2, PSČ 32202, IČ: 263 56 872, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Plzni oddíl B, vložka 1045 (dále jen „správce“) souhlas ke zpracování mých výše uvedených osobních údajů, tedy mého jména a příjmení, mého bydliště a mé adresy elektronické pošty (dále jen „osobní údaje“). Souhlas ke zpracování osobních údajů je dáván za účelem zasílání informací a za účelem zasílání obchodních sdělení mojí osobě.

Z mé strany se jedná o dobrovolné poskytnutí osobních údajů. Osobní údaje mohou být správcem zpracovávány po dobu neurčitou, a to v elektronické podobě automatizovaným způsobem nebo v tištěné podobě neautomatizovaným způsobem. Zpracováním osobních údajů může správce pověřit další osobu – zpracovatele.

Prohlašuji, že jsem byl(a) poučen(a) o mém právu na přístup k osobním údajům. Prohlašuji, že jsem byl(a) poučen(a) o tom, že pokud bych se domníval(a), že zpracování osobních údajů je prováděno v rozporu s ochranou mého soukromého a osobního života nebo v rozporu se zákonem, mohu požádat správce o vysvětlení a dále mohu požadovat, aby takto vzniklý stav byl odstraněn.