Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Září jako malý klenot v samém srdci domova a v moderních kuchyních je už prakticky nezbytností. Nejenže funguje jako nevšední estetický prvek, který zaujme na první pohled, ale zastane i celou řadu čistě praktických funkcí. Máte-li doma dostatek místa, neváhejte... 

Existuje mnoho způsobů, jak si zařídit kuchyňský ostrůvek. Nejprve si však dobře promyslete, k čemu přesně byl měl sloužit. Běžný model skýtá z jedné strany prostor pro vaření nebo přípravu jídla a z té druhé pro stolování. Stejně dobře ale může být i místem, kde si vaše děti píšou úkoly, nebo kde si večer vychutnáte s partnerem skleničku vína. V první řadě je ovšem třeba se rozhodnout, kam kuchyňský ostrůvek umístíte.

Ideální umístění? Uprostřed!

Jestli vám to podmínky umožňují, postavte ho doprostřed kuchyně. V ideálním případě byste k němu měli mít přístup ze všech stran – odborníci doporučují z každé strany 120 centimetrů, pokud to ale jinak nejde, postačí i devadesát. Chcete získat nějaký ten centimetr navíc? Nechte si ostrůvek navrhnout tak, aby se pod pracovní desku daly zasunout barové židličky. Velmi praktické je také zabudovat do něj dřez nebo myčku, což si ovšem žádá samostatný přívod vody a elektřiny. A nezapomeňte na kvalitní osvětlení. Je nejen velmi praktické, ale dodá ostrůvku na atraktivitě.

Jídelní stůl i domácí vinotéka

Kuchyňský ostrůvek lze využít jako snídaňový pult a zároveň i jídelní stůl. Jeho čelní stranu můžete vyplnit otevřenými policemi, do kterých se dá umístit, cokoli vás napadne – od různých dekorací přes knihy až po láhve s vínem, které celé kuchyni dodají na stylovosti. Pokud chcete na ostrůvek postavit také spotřebiče, počítejte s tím, že musí být podstatně větší, než ten, na kterém budete jen krájet zeleninu. Díky ostrůvku získáte i více úložného prostoru, což přijde v kuchyni vždycky vhod. Misky, tácy, talíře – to vše teď budete mít krásně po ruce a nebudete muset lovit nádobí kdesi v horních skříňkách.

Celkový vzhled umocní obklady

Aby se váš kuchyňský ostrůvek stal skutečnou perlou, která rozzáří okolní interiér, zaměřte se také na vzhled kuchyňské dlažby a obkladů. Využijte například nadčasovou moderní kolekci Vintage, která se pyšní vysokým leskem, lehkými proužkovými linie a hranami zkosenými tak, aby vytvářely 3D efekt diamantu nebo si pohrajte s jemností v sérii pastelových obkladů Chalk. Abyste kuchyňský ostrůvek podpořili i jako designový prvek interiéru, zvolte jednotnou podlahu. Krásně vypadá nejen dlažba, ale i dřevěná nebo laminátová podlaha. Můžete také klást důraz na hravou podlahu, kde ostrůvek bude doslova zářit například v bílé barvě, pak zvolte třeba dlažbu imitující dřevo v sérii Dolphin.

Autor: Zdeňka Jeníčková

 


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.