Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Jste typ člověka, který si na nic nehraje a za všech okolností chce být svůj? A nebojí se skloubit ani zdánlivé protiklady, neboť věří, že tímto spojením získá něco zcela originálního a zároveň účelného? Pak vás jistě chytne za srdce industriální styl, který na vás dýchne kouzlem staré opuštěné továrny... 

Tento trend je v dnešní době stále více oblíbený. Je syrový a neotřele drsný. Neomítnuté, oprýskané cihlové či betonové zdi, železné trubky a sloupy, vysoké stropy s prostornými tabulovými okny v kovových rámech, odkryté kabely a potrubí – beton, kámen, keramika, kov, sklo, dřevo a kůže. Materiály v industriálním stylu si zakládají na své nefalšované podstatě. Dodávají zcela nový rozměr poškozeným nebo opotřebovaným věcem a svou nevšední estetikou oživují půvab zašlých časů bez příkras.

Spojte nové se starým

To však neznamená, že zde není místo pro nové nablýskané věci. Právě naopak. Designově zajímavé pracovní lampičky, moderní reflektorová osvětlení a další doplňky jsou v tomto interiéru velmi žádoucí, neboť příjemným způsobem „polidští“ a zútulní mnohdy chladný a neosobně působící prostor. Pokud si budete pořizovat nějaké dekorace, myslete však na to, aby stylově odkazovaly na svůj industriální původ, jako třeba plechové dózy a obaly na květináče, železný věšák, keramické hodiny, ozdobné předměty z betonu, kovový svícen, drátěný úložný košík, světelný řetěz s LED žárovkami apod. Nebojte se ani květin. Na muškáty, begonie, lobelky či fuchsie – typickou parádu horských chalup – ale rovnou zapomeňte. Do industriálního prostředí se mnohem lépe hodí sukulenty a rostliny bez výrazných květenství.

Kov a dřevo – ideální dvojka

Také nábytek by měl být spíše strohý, bez ozdobných prvků a komplikovaných linií. Typickou kombinací je dřevo a kov – spojení teplé a studené energie. Masivní dřevěný nábytek z hrubě opracovaného dřeva můžete doplnit plechovými skříňkami, stolem s železnými nožkami, kovovými židlemi a policemi. Závan retro časů vnesou do vašeho domova i kovové skříňky z továrních šaten, nebo starý dřevěný ponk, který může posloužit jako originální jídelní stůl.

Co se týče barevnosti, také zde platí umírněnost. Typickou barvou industriálního stylu je černá, bílá nebo šedá. Díky tomu lépe vynikne zeď z odhalených oranžových cihel, která tvoří dominantní prvek v celém interiéru. Nicméně můžete zapojit i další barvy, například červenou, tmavě modrou nebo žlutou. Výraznější barevné akcenty by se však měly objevovat převážně na doplňcích, respektive jako kontrast vůči prostředí (například rudé křeslo oproti nebarevnému prostředí).

Na stěny cihly, kámen, beton, kov

Na podlahy můžete použít jednoduchou keramickou dlažbu nebo betonovou stěrku. Pro větší kontrast stylů se hodí i dřevěná podlaha. Nelíbí se vám úplně holé stěny? Využijte velkoformátové obklady v imitaci betonu či kamene, například série Stoneone. Pocit syrovosti též navodíte prostřednictvím zmíněného kovu. Existují i obklady, které kov dokonale imitují a efekt je velmi působiví. Inspirovat se můžete v sérii Interno 9.

Autor: Zdeňka Jeníčková


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.