Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Není to žádná magie ani módní trend, nýbrž velice praktická pomůcka, díky které lze poměrně snadno upravit prostory v domě nebo bytě, a podpořit tak harmonické působení jednotlivých místností. Spolu s harmonickým prostředím podpoříte i své zdraví a vztahy. 

1. Rohožka u dveří

Vchod do domu by měl být čistý, jmenovka na dveřích čitelná a rohožka by se měla pravidelně měnit. Je takovým předělem mezi venkovním a vnitřním světem a zanecháváme na ni vše, co si nechceme přinést domů.

2. Strážci

Chcete se chránit před nepříjemnými energiemi? Postavte ke dveřím bytu nebo vchodovým dveřím domu takzvané strážce (Pi Yao), kteří dovnitř nepustí nic, co by vám mohlo uškodit. Strážci mohou být dvě květiny nebo dvě sošky nebo třeba obrázky na stěně pověšené proti sobě. 

3. Zrcadla

Zrcadlo nikdy neumisťujte naproti vchodovým dveřím – veškerá blahodárná energie, která směřuje do vašeho domova, se od něj odrazí a odejde pryč. Nevhodná jsou i zrcadla v ložnici, která odrážejí spící osoby. Může to vést k nevěře ve vztahu.

4. Elementy

Feng-šuej rozlišuje pět elementů, které by měly být zastoupeny také ve vašem domově. Vodu symbolizuje modrá až černá barva, oblé křivky a poddajné materiály. Dřevo odstíny hnědé a zelené, obdélníkové tvary, dřevo, proutěné doplňky a papír. K ohni náleží červené odstíny, trojúhelníkový tvar, šikmé křivky, světlo a topení. Země, to je žlutá a béžová barva a čtvercové tvary, keramika, porcelán, křišťál a kamenina. Kov reprezentuje bílá a šedá, metalické odstíny, kulaté tvary, lesklé a pevné materiály.

5. Obývák do kruhu

Nábytek v obývacím pokoji by měl být postaven tak, aby vytvářel jakýsi kruh. Rodinní příslušníci nebo hosté tak mohou na všechny pohodlně vidět. Zároveň by obývací pokoj neměl být přeplněn nábytkem, neboť to není místo pro věci, ale pro lidi.

6. Jídelna

Dominantním prvkem je zde stůl, který by měl stát uprostřed místnosti. Co se týče tvaru, je vhodný čtverec nebo obdélník, který symbolizuje zemi, tedy pomáhá i trávení. Kulatý nebo oválný je vhodný pouze pro jednání.

7. Postele

Lůžko by nemělo směřovat nohama ke dveřím, nebo stát přímo pod oknem. Postel by měla být snadno přístupná z obou stran. Je-li přístupná pouze z jedné strany, energie bude nevyrovnaná a ten, co spí u stěny se může probouzet unavený a nebo jeho pozice v domácnosti bude slabá. Čelo postele by mělo mít za sebou pevnou stěnu. Do ložnice by též neměl mít přístup kdokoli, ale jen úzká rodina.

8. Světové strany

Postele by neměly směřovat na jih a severovýchod (příliš ostrá energie může přivodit neklidný spánek a noční můry). Příznivý je naopak sever, východ, západ a jihovýchod – podporují optimismus, klid a tvořivost.

9. Sporák

Sporák by měl být obrácen ke středu domu (což je ve feng-šuej oblast štěstí). Směřuje-li ke vchodu, prosperita rodiny tím trpí. Sporák rovněž symbolizuje prvky kovu a ohně, proto by neměl stát blízko ledničky a dřezu, které představují vodu.

10. Dřevěná podlaha

Dřevo velmi účinně přitahuje pozitivní energii. Zároveň platí, že čím je tvrdší, tím více energie v sobě dokáže nashromáždit. Pokud se doma chcete cítit příjemně a útulně, zvolte dřevěné. Nejlepší jsou podle Feng-šuej dubové, které nabízí například série Palazzo, v tmavších odstínech pak série Imperio.


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.