Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Hledáte nadčasový styl, který se nikdy neokouká? Líbí se vám věci s duší? A baví vás přírodní materiály? Volba je jasná, zkuste rustikální styl. 

Zatímco mnohé styly si na něco hrají, rustikální je stále svůj, nemá potřebu cokoli napodobovat. Domov nebo chalupa zařízené rustikálním nábytek a prvky evokují minulost, čiší z nich pohoda a příjemná atmosféra. Velkou výhodou rustikálního stylu je také patina, vše v interiéru stárne společně s vámi a vůbec to není na škodu.

Hlavně dřevo

Základním „stavebním kamenem“ rustikálního stylu je masiv. Používá se dub, buk, borovice, ale najdete i exotické materiály. Z barev vévodí různé odstíny hnědé, dále „špinavá“ bílá, případně zelenkavá. Dřevo se optimálně spojuje s pálenou cihlou, kamenem či kovem, v kuchyni a koupelně nechybí keramická dlažba a obklady. Naprosto pohádkově vypadají obklady Cotti D´Italia.
Nábytek má propracovanější a oblejší tvary, je bytelný, a jeho půvab zdůrazňuje olejová povrchová úprava nebo lak.

Je vlastně pravým opakem dnešních moderních strohých linií. Opatřuje se kovovými nebo keramickými úchytkami, na drobné bytové doplňky se používá rovněž kov, stejně tak proutí.

Využijte stropní dřevěné trámy, mnohdy je stačí renovovat, ale dnes se i ony dají snadno imitovat. Rustikálnímu stylu také sluší dřevěná podlaha, například série Impressive, a kachlová kamna.

Hodí se všude

Nádech starý časů si můžete dopřát v každé místnosti. Krásně bude vypadat v ložnici, které vévodí mohutná postel s kvalitní matrací, chybět by neměly ani klasické noční stolky a komoda se šuplíky, pro dámy toaletka. Dveře masivních skříní se můžou kombinovat i se sklem. Do obývacího pokoje určitě pořiďte robustní sedací soupravu s opěrkami, v tomto případě ideálně i s křesly v jednotném duchu. Z jedné série si rovněž dopřejte stylové osvětlení, centrální lustr doplní stolní a stojací lampy (často se používá kov, dále stínidla z textilu). S bytovým textilem si vyhrajete kdekoliv, ovšem v kuchyni je doslova nezbytností. Židle či lavice opatřete barevnými podsedáky, na okno pověste kratší záclonu a doplňte ji závěsy, na stole nemá chybět ubrus z bavlny nebo lnu. Rostlinné motivy jsou sázkou na jistotu, na chalupu dobře padne i modrotisk nebo třeba kanafas.

Staré i ještě starší

Ne vždy je nutné pořizovat si veškeré zařízení nové. Projděte si antiky a bazary s nábytkem, poptejte se známých nebo sami pátrejte po starých půdách. Třeba vás překvapí pokladem v podobě památeční almary, kterou stačí zrenovovat a může krásně sloužit další generaci.

Text: Věra Rýzová


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.