Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Nechat na sebe cíleně působit teplo nemusíte jen v zimě, saunovat se můžete celý rok. A když si domů pořídíte vlastní prohřívárnu, užijete si soukromou relaxaci, kdykoliv budete chtít. 

Na blahodárné účinky saunování se můžete spolehnout, pokud tuto proceduru podstupujete pravidelně, například jednou týdně po delší dobu. Obecně dochází k podpoře imunitního systému, dokonalejšímu prokrvení organismu a odvodu škodlivin z těla, čistí se také pokožka, tlumí se bolest a někteří lidé udávají, že se jim rovněž lépe spí.

Klasika nebo infra

Tradiční neboli finská sauna je vybavená topidlem určitého příkonu, na nějž se umísťují kameny, a ty se dají polévat vodou. Počítejte zde s větší teplotou vzduchu, ale i ta se liší: například pod stropem kabiny může jít o 100 ºC, naopak poblíž podlahy 40 ºC. Horký vzduch působí na organismus komplexně, prohřívá celé tělo a pozitivně ovlivňuje také dýchací cesty. Po proceduře trvající několik minut se jděte ochladit (nemusíte mít káď s vodou, postačí studená sprcha v koupelně) a pak je fajn stejně dlouhou dobu odpočívat. A celý cyklus několikrát opakovat.

V případě infra sauny se bavíme o kabině vybavené několika infrazářiči. Teplota je tu nižší, orientačně 40 až 50 ºC. Rovněž zde si lze z přednastaveného rozpětí zvolit, jakou teplotu chcete. Infračervené paprsky působí cíleně na danou část v těla v jejich dosahu, do hloubky několika centimetrů (neprohřívá se celé tělo najednou). Procedura může trvat déle, třeba i 30 minut, pak se osprchujte, avšak vlažnou vodou.

Stačí málo

Saunu si lze nechat postavit na zakázku, třeba na zahradě. Ovšem stejně dobře se uplatní typizované saunové či infra kabiny, které se vejdou rovněž do bytu. Podle některých výrobců postačí třeba i 1,5 m2 prostoru navíc. Dřevěná kabina se skládá z více dílů, jež se v interiéru smontují, jako podlaha ideálně poslouží dlaždice, na ně můžete položit dřevěný rošt. K zapojení topidla či infra zářičů potřebujete samostatně jištěnou elektro přípojku. A v prostoru, kde je sauna, zajistěte odvětrávání. Ale se všemi technickými požadavky, jež je třeba u domácí sauny splnit, vás prodejci jistě rádi seznámí.

Důraz byste měly dát na kvalitní podlahové krytiny, které zvládnou náročnější podmínky. Vhodné jsou například ty ze série Taurus Granit. Pakliže spojíte saunu s venkovním bazénem, udělejte si prostředí krásné prostřednictvím série Patio.

Text: Věra Rýzová

 


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.