Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Malý prostor koupelny se dá zařídit účelně, když budete jednotlivé zařizovací prvky vybírat s obzvlášť velkou pečlivostí. 

Každý ví, že koupelna o půdorysu několika metrů čtverečních má své limity. Ale i přesto do ní můžete dostat vše potřebné. Myslete na použití světlých barev a jednoduchý design zařizovacích prvků. Aby prostor nepůsobil sterilně, zaměřte se na jeden předmět, který svým tvarem či barevností vynikne, a ostatní volte v neutrálním tónu a tvaru.

Sprcháč, nebo vana?

Ne vždy je nutné vzdát se vany. Bude-li mít zástěnu, poslouží jak pro koupel, tak pro sprchování. Ušetřit místo pomáhají vany se zúženou části v oblasti nohou, sem lze přidat menší umyvadlo. Nebo se mrkněte na asymetrickou vanu, jež je pootočená o několik stupňů. Díky tomu vznikne odkládací plocha, která se dá využít také jako sedátko (prodává se s designově shodným umyvadlem). Ovšem super komfortní řešení slibuje vana s dvířky Step in Pure. Kdo se koupe jednou „za uherský rok“, spíše užije sprchový kout. Mnohé sprchové vaničky jsou nízké, jiné se dají zapustit do podlahy. Sprchový kout lze vytvořit i z vyspádované podlahy a odtokového žlábku, za předpokladu, že můžete zasahovat do hloubky podlahy. Pak ho stačí doplnit zástěnou.

Zrcadlo, osvětlení, nábytek

Vytvořit dojem většího prostoru dokáže velkoplošné zrcadlo, klidně ho použijte po celé jedné straně, a vhodná kombinace většího počtu světel. Například do stropního podhledu se zabudují bodovky, další osvětlení použijte k vaně/sprchovému koutu, k umyvadlu a zrcadlu. Podsvítit se dá rovněž vana nebo koupelnový nábytek, nejen v místech s oblinami se vyplatí LED pásky.
Do menších koupelen se hodí vyšší, byť užší skříňky. Obecně platí, že místnost bude vypadat větší, když půjde o nábytek závěsný.

Skvělá velkoformátová dlažba

Mýtus, že do malých prostor nepatří velké formáty keramických dlažeb a obkladů, už je překonaný. Právě větší rozměry keramiky umí prostor opticky zvětšit, což platí i pro dlažbu a obklady série Triangle. Když se použije také jako obklad vany, případně i nábytku, vznikne dojem celistvé plochy. Vhodné je, aby obklady a dlažby na sebe navazovaly, spáry tvořily jednotné linie. Jemné vzory nejsou překážkou. Vizuálně se dá místnost rozšířit i tím, že se obdélníková dlažba položí svou širší stranou kolmo na užší rozměr koupelny. Možností je samozřejmě více a neuděláte chybu, pokud se předem poradíte se zkušeným pracovníkem koupelnového studia.

A co pračka?

Vše je otázkou volby. Když musí pračka zůstat v koupelně, nabízí se nad ni umístit sušičku prádla. Kdo nechce sušičku, nad pračku instaluje závěsnou skříňku, nebo policový nábytek. Ušetřit prostor dokáží slim pračky, o hloubce asi 45 cm, případně i méně, třeba 38 cm, či užší pračku s horním plněním (hloubka asi 45 cm).
Každé řešení má své plusy i mínusy, rozhodnutí je na vás.

Text: Věra Rýzová


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.