Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Stále více lidí dnes pracuje z domova. Je to oboustranně výhodná varianta. Zaměstnavatel ušetří na pronájmu prostor a na energiích, zaměstnanec zase uspoří čas dojížděním a může bez problémů skloubit pracovní život s osobním. Aby se vám dobře pracovalo a vaše činnost byla skutečně efektivní, je třeba jí přizpůsobit také okolní prostředí. 

Ne každý má to štěstí, že má doma k dispozici samostatnou místnost, kterou může přeměnit na pracovnu. Zejména v panelákových bytech je něco takového prakticky nemožné. Naštěstí to jde i jinak. Pracovnu si totiž můžete zřídit třeba v obýváku. Je však třeba respektovat několik pravidel.

Slaďte nábytek s okolním interiérem

Váš pracovní kout by se neměl příliš odlišovat od okolního interiéru. Lidově řečeno, zařízení vaší pracovny a zbytku obýváku by nemělo být ve stylu „každý pes jiná ves“. Nejenže taková různorodá směska nelahodí oku, ale při práci může působit vyloženě rušivě. Snažte se proto sladit kancelářské zařízení s ostatním nábytkem. Vhodným řešením je samostatná home office sestava, která budí dojem součásti komplexu skříní a dalšího nábytku v místnosti. V případě dostatku prostoru, můžete využít i možnosti přepážek, které lze stylově obložit, například elegantními obklady Mystone.

Využijte úložné boxy a pojízdné kontejnery

Základ pracovního koutu tvoří počítačový stůl (ideálně s nastavitelnou výškou a úhlem pracovní plochy), příruční stolek, kancelářská židle (investujte do kvalitního modelu, vyhnete se tak případným bolestem zad a problémům s páteří) a sestava několika skříněk. Pokud nemáte k dispozici dostatek místa, můžete skříňky a police nahradit úložnými textilními, plastovými, dřevěnými nebo kartonovými boxy, které se dnes vyrábějí v mnoha nápaditých variantách, takže navíc získáte i zajímavý designový kousek. Stejně dobře poslouží kontejnery na kolečkách, které po skončení práce jednoduše zaparkujete pod stolem, takže nebudou narušovat okolní interiér.

Pořiďte si polohovací stolní lampu

Velmi důležité je také kvalitní osvětlení, a to nejen pro případ, že hodláte pracovat i v noci. Aby byla pracovní plocha osvětlena rovnoměrně a v adekvátní míře, je vhodné spojit centrální osvětlení se stolní lampou, kterou nasměrujte tak, aby vás při práci neoslňovala. Měla by mít pokud možno neprůsvitné stínidlo a neměl by z ní vyčnívat světelný zdroj. Oslnění zabráníte také vhodnou výškou – okraj lampy byl se měl nacházet nad úrovní očí. Vhodnější je rovněž lampa, kterou lze polohovat (s ohebným kloubovým ramenem).

Pocit útulnosti podpořte vhodnou podlahou

K tomu, abyste se ve své pracovně cítili příjemně a co nejútulněji, výrazně přispívá i volba vhodné podlahy. Teplý povrch dokáže navodit pocit skutečného domova a doslova zve ke vstupu do kanceláře. Velmi praktické jsou také podlahy z odolných materiálů, na kterých nezůstávají stopy po kolečkových židlích ani skvrny od rozlité kávy. Velmi odolná je vinylová podlaha, kterou můžete zvolit v tradičních dekorů dřeva, například Balance Click. Nic nezkazíte ani dřevem či laminátem, vhodná je třeba série Creo.

Autor: Zdenka Jeníčková


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.