Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Jak si „zvětšit“ bydlení? Pokud máte k dispozici terasu, stačí ji jen vhodně zařídit. Nebo zrenovovat. Než přijde jaro, ještě zbývá dostatek času na plánování i samotné úpravy. 

Podlaha a stínění

Potřebujete zrenovovat podklad, který je dostatečně zpevněný? A nevadí, když podlahu o několik centimetrů zvednete? Snadno to půjde s pomocí plastových terčů, do kterých zasunete nové dlaždice. Terče zvládnou vyřešit drobné nerovnosti, slibují velkou nosnost a pod ně se vejdou rozvody, je-li potřeba. Mezi klasické venkovní materiály patří dlažba, vybrat si můžete z mnoha dekorů a povrchů. Velmi pěkně působí klasika v podání Keraplatte Asar nebo třeba imitace kamene Multiquarz20.

Dodatečně lze domontovat také stínění, například speciální plachty, které se připevňují do kotev na zeď a směrem do prostoru na sloupky. Nebo se spolehněte na markýzy, u nichž platí: čím větší, tím spíše oceníte elektropohon. Kromě odolných konstrukcí jsou u exteriérového stínění podstatné speciální textilie. Ovšem pozor – stínění není synonymem pro deštník.

Na co si sednout

V poslední době si lidé častěji kupují větší zahradní nábytek. Buď stůl a více židlí nebo ještě lépe křesílek či lounge sestavy, mnohdy nechybí ani lehátka. Aby bylo místo i pro návštěvy a současně se více dává přednost pohodlí (lounge posezení připomíná sedačku v obýváku).

Z materiálů je stále nejoblíbenější dřevo a pak umělý ratan. Venkovní nábytek se opatřuje sedáky, v prodloužené délce odpovídají tvaru židle. Robustnější polstrování se využívá zejména u lounge sestav. K větší odolnosti přispívá použití umělých textilií, které zvládnou slunce i občasný déšť. A protože se na terase se chceme cítit stejně dobře jako doma, je dobré vyladit terasu například prostřednictvím sochy, květin nebo i malého stromku. Velmi něžně působí i různé dekory samotné podlahy, které lze zpestřit vložením okrasného prvku.

Pochutnejte si

Pro přípravu jídel potřebujete gril. Umístěte ho tak, aby stál skutečně pevně. I na malou terasu se vejde elektrický pomocník, u něj myslete na ochranu kabelu před vlhkem a nepoužívejte rozdvojku. U dřevěného grilu zase hlídejte žhavé uhlíky, až je po „vaření“ uhasíte, nechte je ještě v nádobě (vyhazujte nejdříve za 12 hodin).

Dobroty naservírujte na nádobí, které běžně používáte doma, kromě zahradních party pro děti se upouští od plastů. A použijte také prostírání, i tato textilní maličkost je k dostání ve variantách pro snadnou údržbu. Co třeba v trendy barvě ultraviolet?

Text: Věra Rýzová


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.